Nantes uvjerljiv na početku puta u Francuskom kupu

Branimir Korać • subota, 06.01.2024.

Odigrani su prvi susreti Francuskog kupa, a jedan član najvišeg razreda se oprostio od natjecanja. Metz je poražen u raspucavanju od Clermonta...

Nantes je dobro otvorio nastup u Francuskom kupu, krenuo je susretom protiv Paua te je slavio s 4:1. Rutinski odrađen posao samo na papiru, do 80. minute na semaforu je stajalo 1:1, a onda su gosti završili posao.

Igraj na utakmice Francuskog kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na odmoru je domaćin imao vodstvo pogotkom Mousse Sylle, a na startu drugog dijela Florent Mollet izjednačio je na 1:1.

Do 80. minute gosti nisu mogli do preokreta, a onda je Tino Kadewere, koji je stigao na posudbu iz Lyona, s dva gola odveo Nantes do 3:1. Točku na i stavio je u 88. minuti Kader Bamba.

Clermont je u gostima bio bolji od Metza te ga je eliminirao boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, poveo je Metz golom Sadiboua Sanea, a izjednačio je Jim Allevinah.

U raspucavanju Metz je bio precizan samo jednom u četiri pokušaja te se oprostio od ovog natjecanja.