Treći uzastopni poraz Šibenke, Alkar se polako približava

Branimir Korać, HINA • petak, 05.01.2024.

Nakon dva očekivana poraza protiv Zadra i Split, Šibenka je upisala i treći uzastopni, ovaj put kod Alkara gdje je imala više šanse...

U susretu 15. kola Hrvatske košarkaške lige Alkar je pobijedio Šibenku s 81:73 ostvarivši četvrtu pobjedu, dok je šibenski sastav upisao deveti poraz.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šibenka je na kraju godine ostala bez trenera Damira Milačića te igrača Armina Hrštića i Lovre Mandalinića što je sasvim sigurno utjecalo na momčad.

Domaćin je bolje ušao u susret i nakon prve četvrtine je vodio s 19:13, no gosti su do poluvremena okrenuli rezultat i na odmor otišli s prednošću 38:35. Alkar je u nastavku susreta zaigrao daleko bolje. Treću četvrtinu je dobio sa 27:20, a posljednju sa 19:15 za konačnih 81:73.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Knight Trevante Anderson sa 19 koševa i pet asistencija, Maksim Matulina je zabio 18 koševa uz 12 skokova, dok je Kuol Alok zabio 12 koševa uz šest skokova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Makale Antonyo Foreman sa 20 koševa, te Antonio Klarin sa 18 koševa.

Alkar je trenutačno deseti sa skorom 4-11, dok je Šibenka stepenicu više s pet pobeda i devet poraza. Na vrhu je Zadar (14-1).