Split uvjerljiv u Domu Dražena Petrovića, Zagrepčanima treći uzastopni domaći poraz

Branimir Korać • nedjelja, 07.01.2024.

Košarkaši Splita u 15. kolu hrvatskog prvenstva svladali su u gostima Dinamo s uvjerljivih 82:66, a dojam je da je ta porednost mogla biti i izraženija...

Zadar, Zabok pa sada i Split, redom su uzimali pobjede u Domu Dražena Petrovića. Dinamo je na svom terenu zaredao s lošim rezultatima, a protiv Splita dobro se držao samo u prvoj četvrtini.

Igraj na utakmice Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imao je u tom razdoblju prednost do završnice, vodio je 14:9, a onda Split završava četvrtinu serijom 8:0 i odnosi prednost na mali odmor.

Nakon što je preuzeo vodstvo, Split ga više nije ispuštao. Dinamo je na početku druge četvrtine ubačajem Garafolića došao na 17:16, ali Shorter i Runjić odmah odvajaju goste.

Imao je Dinamo jedan napad za poravnanje, kod vodstva 20:18 Garafolić gubi loptu i Runjić vraća Split na plus četiri.

Bio je to zadnji posjed Dinama na susretu za poravnanje, Split se potpuno odvojio i već do kraja druge dionice imao je i 18 poena prednosti.

U drugom poluvremenu Splićani su rutinski odrađivali posao i mirno su slavili s 82:66.

Najbolji kod Splita bili su Shannon Shorter s 20 poena i Toni Perković sa 16 poena i šest skokova. Kod poraženih Mislav Brzoja ubacio je 19 poena, a Filip Kraljević deset uz šest skokova.