Barcelona nije bila uvjerljiva kod niželigaša, Einar Galilea odveo Real Sociedad u osminu finala

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.01.2024.

Barcelona nije dopustila iznenađenje u šesnaestini finala Kupa kralja iako nije izgledala nešto posebno uvjerljivo. Prolaz su upisali i Valencia i Real Sociedad, ali ne i Las Palmas...

Valencia je imala puno problema u gostima kod Cartagene koju je svladala tek u produžetku. Domaćin je već u četvrtoj minuti stigao do vodstva pogotkom Alfreda Ortuna, a problemi su nastali kada je u završnici prvog poluvremena Ivan Calero zaradio isključenje zbog ružnog starta na Franciscu Perezu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S igračem više Valencia je uspjela izjednačiti u 73. minuti lijepim udarcem Sergija Canosa, a na početku drugog produžetka Gaya zabija nakon loše reakcije domaćeg vratara Raula.

Bivši igrač Istre 1961 Einar Galilea odveo je Real Sociedad u osminu finala Kupa kralja. Nije Galilea preselio u Sociedad, još uvijek je član Malage, ali je postigao autogol u pobjedi momčadi iz San Sebastiana 1:0. Nakon što je lopta ubačena u 16 metara, Galilea ju je skrenuo glavom u svoju mrežu i Real Sociedad je zadržao tu prednost do kraja susreta.

Stefan Simić s Eibarom je uvjerljivo poražen kod kuće protiv Athletic Bilbaa. Gosti su glatko slavili s 3:0 uz dva gola Villalibrea i jedan Muniaina, a Simić nije baš najsretnije reagirao kod prvog i trećeg gola te je zamijenjen u 65. minuti.

Barcelona je nekada momčadi poput amaterskog Barbastra i s B momčadi lakoćom rješavala, a sada je praktički s prvom postavom slavila s 3:2 i dopustila domaćinu čak 13 udaraca na gol.

Definitivno se ne nalazi u idealnom stanju i sada je najvažniji prolaz, ništa ostalo nije bitno. Pogotke za Barcelonu postigli su Fermin Lopez, Raphinha i Robert Lewandowski.

Tenerife je izbacio Las Palmas slaveći s 2:0 golovima Josea Ama i Cruza Luismija u prvih 20 minuta susreta.