Mario Hezonja među najboljima u novoj pobjedi Real Madrida

Petar Jenjić • utorak, 09.01.2024.

Bogata je večer iza nas u Euroligi gdje se igra 20. kolo. Završeno je sedam utakmica, a posebno se izdvaja visoka pobjeda Real Madrida kod Bayerna. Jako dobru utakmicu ponovno je odigrao Mario Hezonja...

Partizan je doveo prvu četvrtinu s 31:19 na gostovanju kod Fenerbahčea, ali ostatak susreta u potpunosti je pripao turskoj ekipi koja je na koncu slavila s 91:76.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Tyler Dorsey s 24 koša, dok je Partizan predvodio Kevin Punter s 18 poena. Jaleen Smith dodao je 11 koševa (2/5 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 6/6), jedan skok i dvije asistencije.

Pobjedama u Euroligi vratio se Monaco koji je na domaćem terenu bio bolji od Baskonije rezultatom 93:83. Gostima je ovo deseti poraz ove sezone, dok je Monaco sada na omjeru 11-9.

Mike James s 26 koševa i sedam asistencija predvodio je Monaco do pobjede, dok gostima nije pomogao ni Marcus Howard s 33 poena.

Sa sjajnim nastupima nastavlja Real Madrid koji je upisao glatku, visoku pobjedu na gostovanju kod minhenskog Bayerna. Kraljevski klub je do 18. pobjede sezone stigao s 92:71.

Najbolji je kod Reala bio Vincent Poirier s 18 koševa, a slijedio ga je Mario Hezonja sa 17 poena (3/6 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i šest skokova za 21 i pol minutu na terenu.

Domaće je predvodio Sylvain Francisco s 14 koševa. Danko Branković dodao je osam poena (4/6 za dva, 0/1 za tricu) i tri skoka za nešto više od 14 minuta u igri.

Do 12. pobjede ove sezone u Euroligi stigao je Panathinaikos koji je na domaćem terenu slavio protiv Anadolu Efesa s 83:76. Gostima je ovo sedmi uzastopni poraz u ovom natjecanju.

Najbolji je kod grčke ekipe bio Marius Grigonis s 24 poena, dok je goste predvodio Rodrigue Beaubois sa 16 koševa.

Gotovo identičnim rezultatom slavio je i Armani Milano na domaćem parketu protiv Albe Berlin. Na kraju je bilo 82:76 za talijansku momčad koja je sada na omjeru 9-11, a njemačka na 3-17.

Nicolo Melli predvodio je domaću ekipu do pobjede sa 16 koševa, dok je najbolji kod Albe bio Johannes Thiemann s 13 poena i šest skokova. Krešimir Nikić nije nastupio za goste.

S dna ljestvice maknuo se Lyon-Villeurbanne koji je na domaćem terenu stigao do četvrte pobjede sezone. Francuska ekipa bila je bolja od Crvene zvezde rezultatom 100:91.

Najbolji je u slavljeničkim redovim bio je Paris Lee s 23 koša i sedam dodavanja, dok je Zvezdu predvodio Nemanja Nedović s 26 poena.

Keenan Evans s 24 poena i pet asistencija predvodio je Žalgiris do gostujuće pobjede kod Valencije rezultatom 84:79. Litavska ekipa sada je na omjeru 7-13, dok su Španjolci na 10-10.

Valenciju je predvodio Brandon Davies s 18 koševa i pet skokova.