Europsko prvenstvo 2024., skupina A, 1. kolo, 10.01.2024, 20:45 h
Njemačka
Njemačka 27:14 Švicarska

Njemačka održala lekciju Švicarskoj i ostavila je na mizernih 14 golova

Branimir Korać • srijeda, 10.01.2024.

Okončano je prvo kolo Europskog prvenstva u rukometu u skupini A. Nakon što je Francuska bila bolja od Sjeverne Makedonije, Njemačka je bila bolja od Švicarske s vrlo uvjerljivih 27:14...

Pred rekordnih 53.586 gledatelja Njemačka je u Düsseldorfu svladala Švicarsku s vrlo uvjerljivih 27:14. Očekivali su Nijemci pobjedu, ali su i oni mislili kako to neće biti baš tako uvjerljivo.

Igraj na utakmice Europskog prvenstva u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Švicarska ima solidnu reprezentaciju, tu je veteran Andy Schmid, kvalitetan vratar Nikola Portner, zatim Lenny Rubin, Lucas Meister, Manuel Zehnder, međutim Njemačka je na krilima sjajnog Andreasa Wolffa i ogromne podrške s tribina, uvjerljivo slavila.

Wolff je bio čudesan, upisao je 14 obrana, ali uz nevjerojatnih 61 posto uspješnosti. U potpunosti je uništio samopouzdanje Švicaraca koji su u drugom poluvremenu u potpunosti potonuli u pali u težak poraz.

Već u prvom poluvremenu Njemačka je preuzela potpunu kontrolu nad susretom, nakon 4:3 napravila je seriju 5:0 i potpuno se odvojila. Na odmoru je bilo 13:8, a moglo je biti i uvjerljivije.

U drugom dijelu Lenny Rubin je smanjio na 13:9, a onda je uslijedilo crno razdoblje. Do 55. minute Njemačka je napravila nevjerojatnu seriju 10:1 i pobjegla na 23:10.

Samo dva gola Švicarska je postigla do 55. minute, a u posljednjih pet minuta, nakon izlaska čudesnog Wolffa, uspjela je postići četiri gola.

Uz Wolffa istaknuo se sa šest golova Juri Knorr. Kod Švicarske Portner je upisao 11 obrana, a Lenny Rubin postigao je četiri gola.