Europsko prvenstvo 2024., skupina D, 1. kolo, 11.01.2024, 18:00 h
Slovenija
Slovenija 32:29 Farski Otoci

Farski Otoci zaprijetili početkom drugog dijela, Slovenija ipak upisala prvu pobjedu

Branimir Korać • četvrtak, 11.01.2024.

U prvom susretu skupine D Europskog prvenstva u rukomet, Slovenija je upisala pobjedu protiv Farskih Otoka s 32:29. Farski Otoci, unatoč porazu, pokazali su da su protivnik koji se ne smije podcijeniti...

Iako Farski otoci na Europskom prvenstvu u rukometu zvuče egzotično, nije bilo govora o nekakvom podcjenjivanju. Naime mogli smo se već uvjeriti kako posljednjih godina u mlađim kategorijama Farani bilježe vrlo dobre rezultate, neki su igrači već ostvarili velike transfere i predviđa im se blistava budućnost.

Igraj na utakmice Europskog prvenstva u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I danas protiv Slovenije pokazali su kako imaju ideju i igraju vrlo zanimljiv rukomet, ali da bi na ovoj razini počeli ostvarivati kvalitetnije rezultate, trebat će im i iskustva i malo više širine.

Slovenija je imala oscilacija, nije odigrala neku briljantnu utakmicu, ali bodovi se pamte. Da će morati bolje u nastavku Prvenstva, morat ćemo, no led je probijen i bodovi su tu.

Prvo poluvrijeme zaključeno je remijem 13:13, reprezentacije su se izmjenjivale u vodstvu i nije bilo nekog konkretnijeg odvajanja, najveću prednost u prvih 30 minuta imali su i jedni i drugi od dva gola viška.

U drugom poluvremenu Farski Otoci su se odmah odvojili na 17:15 da bi Slovenija nakon toga napravila seriju 4:0 i vratila prednost na svoju stranu.

Dvije serije od po 3:0 bile su ključne, odvele su Sloveniju na 29:23 osam minuta prije kraja susreta i Farski Otoci uspjeli su tek smanjiti zaostatak.

Najbliže što su došli bilo je na 29:27 u 57. minuti, ali Zarabec i Vlah s dva vezana pogotka zaustavili su niz protivnika i riješili pitanje pobjednika.

Sjajni Aleks Vlah predvodio je Sloveniju s osam golova, a Miha Zarabec dodao je sedam. Kod Farskih Otoka po devet golova postigli su Haikun West av Teigum i Elias Ellefsen a Skipagotu.