Europsko prvenstvo 2024., skupina D, 1. kolo, 11.01.2024, 20:30 h
Norveška 32:21 Poljska
Poljska

Poljaci izdržali desetak minuta, ostatak susreta potpuno u znaku Norvežana

Branimir Korać • četvrtak, 11.01.2024.

Norveška je otvorila nastup na Europskom prvenstvu pobjedom protiv Poljske, Poljaci su imali dobar ulazak u utakmicu, ali u principu to je bilo sve...

Na papiru se dvoboj između Norveške i Poljske možda činio kao najneizvjesniji, ali od neizvjesnosti nije bilo niti n. Možda tek u početku, u prvih desetak minuta, ali kada je Norveška krenula, više nije bilo nikakve dvojbe.

Igraj na utakmice Europskog prvenstva u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poljaci već (pre)dugo prolaze kroz tranziciju i vjeruju u bolje dane, ali rezultatki nisu dobri, kvaliteta je daleko od onih dana kada su nositelji igre reprezentacije bili Lijewski, Bielecki, Szmal, Jurecki..., a pitanje je hoće li ikada i doći na takve grane.

Protiv Norveške su poveli s 3:0, još u devetoj minuti vodili su s 4:3, međutim nakon toga Norveška počinje igrati sve bolje u napadu, bez većih problema dolazila je do pogodaka dok su poljske rupe u realizaciji postajale sve veće.

U 22. minuti Poljaci su serijom 3:1 smanjili na 11:9, međutim do odlaska na poluvrijeme Norveška se odvojila na 15:10 i u nastavku susreta mirno je odradila posao.

Na polovici drugog poluvremena već je Norveška imala dvoznamenkastu prednost i najbliže što je Poljska do kraja susreta došla bilo je na minus osam.

Završilo je 32:21 uz dojam da je razlika mogla biti i veća da je bilo potrebe.

Najbolji kod Norveške bili su Sander Sagosen sa šest golova te s pet Magnus Rod. Kod Poljske Szymon Sićko postigao je pet pogodaka.