Europsko prvenstvo 2024., skupina F, 1. kolo, 11.01.2024, 20:30 h
Danska 23:14 Češka
Češka

Česi sjajni u prvom poluvremenu, Nielsen u nastavku zaključao vrata

Branimir Korać • četvrtak, 11.01.2024.

Danska je otvorila nastup na Europskom prvenstvu pobjedom protiv Češke 23:14. Vrlo uvjerljivo, ali tek u drugom dijelu osjetila se razlika...

Danska nije dopustila iznenađenje na startu Europskog prvenstva. Slavila je protiv Češke s 23:14, bio je to susret u kojem je prvo poluvrijeme bilo odlično za Čehe, ali u nastavku se osjetila razlika u klasi i vidjelo se koliko znači vrhunski vratar.

Igraj na utakmice Europskog prvenstva u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Landinu Jacobsenu u prvom poluvremenu malo toga je polazilo za rukom pa je Nikolaj Jacobsen na početku drugog dijela poslao na gol Emila Nielsena i pogodio. Nielsen je briljirao u drugih 30 minuta, imao je čak 13 obrana uz nestvarnih 72 posto uspješnosti, Česi su u drugom poluvremenu zaustavljeni na samo pet golova i visoku su poraženi.

Dugo se Češka mučila u napadu i općenito s danskom obranom, Landin nije branio ništa posebno, a Češka je tek u 14. minuti došla do drugog pogotka. Srećom po nju niti Danci nisu tako lako nadmudrili Tomaša Mrkvu pa nisu uspjeli stvoriti značajniju razliku.

Na odmoru je na semaforu stajalo 9:9, odmah na početku drugog dijela reprezentacije su razmijenile pogotke, a onda kreće serija 6:0 Danske u kojoj Magnus Landin Jacobsen postiže četiri gola.

Tu je susret prelomljen, nije bilo nikakve prijetnje povratkom Čeha i do kraja susreta razlika je narasla na konačnih 23:14.

14 golova postigla je i Švicarska prvog dana protiv Njemačke, stvarno mizeran učinak.

Najbolji kod Danske uz Nielsena bili su Mikkel Hansen s pet golova te s po četiri Magnus Landin i Simon Pytlick. Najbolji kod Češke Vojtech Patzel s četiri gola.