Preokret Futsal Dinama u Omišu, Puljani lako protiv Torcide

Petar Jenjić • petak, 12.01.2024.

Odigrane su dvije utakmice desetog kola SuperSport HMNL-a. Stanoinvest Futsal Pula visoko je slavila protiv Torcide, dok je Futsal Dinamo napravio preokret kod Olmissuma...

Stanoinvest Futsal Pula stigla je do pobjede na otvaranju drugog dijela sezone. Na domaćem terenu nije imala problema protiv Torcide koju je svladala rezultatom 5:1.

Igraj na SuperSport HMNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena domaćin je vodio s 2:0 golovima Manuela Blazqueza i Manola Bilića. Početkom nastavka zabio je David Mataja, uslijedio je pogodak Felipea Echeverryja, da bi peti gol stigao preko Stefana Galešića. Počasni pogodak za Torcidu postigao je Ante Kovačević.

Derbi kola odigran je u Omišu gdje je Olmissum ugostio Futsal Dinamo, a zagrebačka momčad napravila preokret u drugom poluvremenu, slavila s 2:1 i preskočila današnjeg protivnika na ljestvici.

Olmissum je poveo šest i pol minuta prije kraja prvog poluvremena preko Josipa Kolubarića. Bio je to ujedno i jedini pogodak u cijelom prvom poluvremenu, a na odmor je, jasno, domaćin mogao otići zadovoljniji.

Rezultat se nije mijenjao sve do 32. minuti kada je Dinamo došao do izjednačenja, Kristijan Postružin napravio je velik dio posla i proigrao Tihomira Novaka koji se upisuje u strijelce. Veliki preokret kompletirao je Luka Perić četiri minute kasnije.

Zbog šestog akumiliranog prekršaja Dinamo je dobio i deveterac, ali Toni Vučković nije zabio 18 sekundi prije kraja. Međutim, to nije koštalo njegovu ekipu koja je do isteka vremena sačuvala vodstvo.