Alžir i Angola moraju se zadovoljiti podjelom bodova

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.01.2024.

Alžir i Angola odigrali su utakmicu prvog kola Afričkog kupa nacija. Dvoboj je završio podjelom bodova 1:1...

Odigrana je i posljednja današnja utakmica u Afričkom kupu nacija. Susret prvog kola skupine D na Stade de la Paix u Bouakeu završio je bez pobjednika 1:1.

Igraj na Afrički kup nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vidjeli smo po jedan pogodak u svakom poluvremenu i prekid alžirskog niza od pet pobjeda. Posljednji poraz u regularnom vremenu upisao je još u siječnju 2022. godine.

Alžirci su do pogotka stigli u 18. minuti kada je Youcef Belaili poslao krasno dodavanje, branič Angole nije uspio izbiti loptu ispred Baghdada Bounedjaha koji sjajnim udarcem vanjskom matira protivničkog vratara.

Stanje na semaforu nije se promijenilo sve do 68. minute kada je Angola poravnala preko Mabululua. 34-godišnji nogometaš, koji je ušao u 41. minuti, zabio je iz penala, a lopta je od grede taman dovoljno prešla crtu za prizavanje pogotka.

Do kraja je rezultat ostao isti, a dodajmo da u istoj skupini svoju utakmicu tek trebaju odigrati Mauritanija i Burkina Faso.