Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 1. kolo, 17.01.2024, 18:00 h
Danska
Danska 39:27 Nizozemska

Danci sjajnim drugim poluvremenom do visoke pobjede protiv Nizozemske

Branimir Korać • srijeda, 17.01.2024.

Danska je odlično otvorila nastup u drugom krugu Europskog prvenstva i napravila je još jedan korak prema polufinalu. Nizozemsku je svladala s visokih 39:27...

Danska i Nizozemska ponudili su utakmicu kakva se otprilike i očekivala. Susret na puno golova završio je pobjedom Danske koja je odigrala sjajno drugo poluvrijeme i tu riješila pitanje pobjednika.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nizozemci su u prvih 30 minuta bili ravnopravan protivnik, ali u nastavku su Danci prebacili u brzinu više i razlika je narasla na ogromnih plus 12.

U prvom poluvremenu stvari nisu funkcionirale kako sui se Danci nadali. Nisu se uspjeli odvojiti na konkretniju razliku, dva puta su došli do tri gola viška, ali oba puta su Nizozemci ekspresno odgovorili.

U drugom dijelu još u 40. minuti Danska je imala samo gol prednosti, a onda je krenula velika serija. Za samo šest minuta Danci su napravili seriju 7:0, odmah nakon toga uslijedila je još jedna 4:0 i pobjednik je odlučen.

Furiozno drugo poluvrijeme Danaca koji su zabili 21 gol, bili su nezaustavljivi i pokazali zašto ih mnogi vide kao prve favorite za titulu.

U danskom sastavu istaknuli su se Mathias Gidsel s devet golova te s po pet Rasmus Lauge Schmidt, Mikkel Hansen i Simon Pytlick. Kod Nizozemske osam golova postigao je Rutger ten Velde.