Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 1. kolo, 17.01.2024, 18:00 h
Norveška
Norveška 32:37 Portugal

Novi poraz udaljio Norvežane iz borbe za polufinale Europskog prvenstva

Branimir Korać • srijeda, 17.01.2024.

Počela je glavna runda Europskog prvenstva u rukometu, a u prvom susretu Norveška je upisala poreaz od Portugala i tako se praktički eliminirala iz borbe za polufinale...

Ovo Europsko prvenstvo za Norvežane je za potpuni zaborav. U prvoj fazi natjecanja prvo su ostali bez ozlijeđenog Roda, zatim su odigrali samo neodlućeno protiv Farskih Otoka, pa su izgubili od Slovenija i sada na početku druge faze natjecanja i od Portugala.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U norveškom i portugalskom taboru bili su svjesni kako im za prolaz u polufginale ovdje igra samo pobjeda, konkretno do kraja glavne runde moraju upisivati isključivo pobjede, a taj uvjet ispunili su Portugalci.

Norveška je odigrala još jednu utakmicu ispod svog standarda, jednostavno na ovom prvenstvu ne izgleda dobro i dosta rano je ispala iz borbe za odličja.

Protiv Portugala je u prvih 20-ak minuta kontrolirala rezultat i imala vodstvo, međutim nakon toga uslijedilo je krizno razdoblje, Portugal je napravio seriju čak 6:0 i okrenuo utakmicu na svoju stranu.

Na odmor se otišlo uz vodstvo Portugala 18:15 i Portughal je do kraja susreta održavao vodstvo iako je Norveška prijetila povratko u egal.

Norvežani su do kraja čak deset pota dolazili na gol zaostatka, ali nijednom niosu uspjeli izjednačiti.

Susret je u potpunosti prelomljen u završnici, četiri i pol minute prije kraja Portugalci su poveli s 33:31, Martim Costa ukrao je loptu O'Sullivanu, a Portela je pogodio za 34:31. Johannessen je nakratko smanjio na minus dva, ali Portugalci do kraja susreta stvaraju visoku razliku i odnose uvjerljivu pobjedu 37:32.

Najefikasniji kod Portugala bili su Pedro Porttelka s osam, golova iz osam pokušaja, a Martim Costa dodao je sedam golova. Kod Norveške Alexandre Blonz postigao je sedam golova, a Kristian Bjornsen šest.