Europsko prvenstvo 2024., skupina I, 1. kolo, 18.01.2024, 18:00 h, Köln, Lanxess Arena
Suci: Lars Jorum, Havard Kleven (Norveška)
Francuska
Francuska
34:32(18:18) Hrvatska
Hrvatska

Težak dvoboj i poraz: Hrvatska je imala priliku za bodove protiv Francuske

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.01.2024.

Hrvatska nije uspjela doći do pobjede na otvaranju drugog kruga natjecanja Europskog prvenstva. Francuska je bila uspješnija, odnijela je pobjedu 34:32...

UKUPNO3202/25

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je poraz od Francuske 34:32 u susretu koji je mogao i drugačije završiti. Francuzi su bili za nijansu bolji i unatoč sjajnoj večeri Dominika Kuzmanovića, otišli su do pobjede.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je imala dosta oscilacija, ali i u trenucima kada nije išlo i kada se činilo da će Francuska prelomiti utakmicu, Perkovčevi izabranici nisu se predavali i pokušali su se vratiti u utakmicu.

Nije pomoglo niti loše suđenje norveškog dvojca, koji nije isključivi krivac za poraz Hrvatske, ali s nekoliko neshvatljivih odluka utjecali su na rezultat.

U prvom poluvremenu Francuska je imala i tri gola prednosti, ali ulazak Dominika Kuzmanovića i serija njegovih obrana uz seriju pogodaka Matea Maraša, vratila je Hrvatsku u utakmicu i osigurala remi na odmoru.

U drugom poluvremenu ponovno je Francuska preuzela vodstvo, a sredinom drugog poluvremena a sredinom drugog poluvremena činilo se da je susret prelomljen.

Uspjela je Francuska s dva gola na prazan gol otići na 26:22 15 minuta prije kraja.

Borila se Hrvatska i dalje, pokušala je doći do egala, ali ostala je kratka. U nekoliko navrata došla je na gol zaostatka i nije dobila priliku za poravnanje.

U završnici je bilo i malog kaosa na terenu, neke neuobičajene odluke sudaca i rezultat je ostao takav kakav je.

U pobjedi 34:32 Francusku su predvodili Mem i Karabatić s po pet golova, a kod Hrvatske šest golova postigao je Zvonimir Srna.

Sada slijede Mađari koji su danas pooraženi od Austrije.