Europsko prvenstvo 2024., skupina I, 1. kolo, 18.01.2024, 15:30 h
Mađarska
Mađarska 29:30 Austrija
Austrija

Austrija još jednom potvrdila kvalitetu, svladana Mađarska na startu glavne runde

Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.01.2024.

U prvom susretu glavnme runde Europskog prvenstva u skupini I, Austrija je bila bolja od Mađarske s tijesnih 30:29...

Nakon remija protiv Hrvatske i Španjolske te pobjede protiv Rumunja, na Austriju više nitko ne gleda s podcjenjivanjem. Austrijanci su upisali novu pobjedu, na početku drugog kruga svladali su i Mađarsku s 30:29.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mađari su prenijeli dva boda iz prve runde zahvaljujući pobjedi protiv Islanda, ali ta dva boda nisu "oplođena", već na startu je upisan poraz koji ih stavlja u probleme.

Austrijanci s druge strane još uvijek ne znaju za poraz na ovom natjecanju i predstavljaju najugodnije iznenađenje.

U današnjem dvoboju u Kölnu vodila se ravnopravna bitka od početka do kraja susreta. Nije bilo konkretnijeg odvajanja iako je Mađarska u jednom trenutku u prvom poluvremenu uspjela stvoriti četiri gola prednosti.

Bilo je to još u 12. minuti susreta kada je povela s 8:4, ali Austrija se uspjela vratiti u potpunosti i u 23. minuti pogotkom Sebastiana Frimmela došla je do poravnanja na 13:13.

Dugo se igralo praktički gol na gol, a Austrija je preuzela vodstvo u 43. minuti kada je serijom 3:0 povela 23:22.

U završnici susreta Banhidi i Boka bili su strijelci za 28:27 Mađara, odgovorili su Mahr i Bilyk golovima za novu prednost Austrije.

Na ulasku u posljednju dionicu Gergo Fazekas je izjednačio, ali 20 sekundi prije kraja Bilyk svojim osmim golom donosi Austriji pobjedu.

Bilyk je bio najefikasniji kod Austrijanaca kod kojih su po šest golova dodali Robert Weber i Lukas Hutecek. Kod Mađarske po četiri gola postigli su Banhidi, Gabor Ancsin, Miklos Rosta i Mate Lekai.