Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 2. kolo, 19.01.2024, 18:00 h
Norveška
Norveška 35:32 Nizozemska

Norvežani svladali Nizozemce i zadržali nadu u prolazak u polufinale

Mihaela Bradovski • petak, 19.01.2024.

Napokon malo zadovoljstva i za Norvežane. Nakon upisanih poraza od Slovenije i Portugala, slavila je protiv Nizozemske i tako ostala u igri za polufinale...

Pobjeda protiv Nizozemske malo je vratila krv u live Norvežanima koji sui nakon dva poraza u dosadašnjem dijelu Europskog prvenstva došli u situaciju da im je pod velikim upitnikom bio ostanak u igri za prolaz.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjeda protiv Nizozemske bila je imperativ jednako kao što će biti i u preostala dva kola protiv velikih favorita Danske i Švedske. No, u norveškom taboru idu utakmicu po utakmicu te se nadaju da se mogu ugurati među prva dva u ovoj skupini.

Prvo poluvrijeme pripalo je Nizozemcima koji su u nekoliko navrata imali po dva gola prednosti, a s tom razlikom otišli su i na odmor vodeći 18:16.

U drugom poluvremenu Norveška je ipak bila dosta bolja i to posebno u prvih 15 minuta kada je došla do preokreta i povela.

U prvoj polovici drugog dijela Norveška je napravila seriju 12:5 i preuzela vodstvo te do kraja susreta nije više dopustila Norveškoj da se vrati u utakmicu i dođe do prilike barem za poravnanje.

Nizozemci su se najviše približili na samo dva gola minusa i tu su razliku držali do kraja susreta.

Najbolji kod Nizozemske bili su Rutger ten Velde s osam golova i kvartet igrača s po pet golova. Kod Norveške po šest golova postigli su Sander Sagosen, Petter Overby, Magnus Gullerud i Alexander Blonz.

Europsko rukometno prvenstvo, Skupina II, 2. kolo: Norveška - Nizozemska 35:32