Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 2. kolo, 19.01.2024, 15:30 h
Slovenija
Slovenija 30:33 Portugal

Slovenci u dva susreta prosuli sve dobro iz prvog kruga, svladali ih i Portugalci

Mihaela Bradovski • petak, 19.01.2024.

Pobjedom protiv Norveške, Slovenija je u drugi krug prenijela dva boda, ali u glavnoj rundi u prva dva susreta oba puta je poražena. Nakon Švedske, svladao ju je i Portugal...

Nakon tri pobjede u prvoj fazi natjecanja, rukometaši Slovenije u drugoj su upisali i drugi poraz. Nakon što su sa šest razlike izgubili od Švedske, u prvoj utakmici današnjeg dana poraženi su i od Portugala.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izabranici Uroša Zormana veći dio susreta pokušavali su uhvatiti korak s portugalskim sastavom. Tek su u 27. minuti držali +2, svoju najveću prednost u ovih 60 minuta igre. S druge strane, Portugalci su sredinom i prvog i drugog poluvremena došli na četiri koraka ispred protivnika.

Semafor je najveću razliku pokazivao na ulasku u posljednjih 15 minuta igre kada je za 28:23 pogodio Martim Costa, dok su slovenski reprezentativci najbolju priliku za povratak neizvjesnosti u susret imali šest minuta prije kraja kada je za 29:28 pogodio Cehte, no uslijedila je portugalska 3:0 serija koja je i odlučila pobjednika.

Najbolji strijelac i svoje vrsti i čitavog susreta s učinkom 11/14 bio je Martim Costa. Leonel Fernandes završio je utakmicu kao stopostotan s pet postignutih zgoditaka. U dresu Slovenije sedam je pogodaka postigao Borut Mačkovšek.

Nakon ovog susreta Slovenija je ostala na dva boda na kontu, dok su se Portugalci upravo zahvaljujući ovom slavlju uspjeli makar nakratko uspjeli priključiti Danskoj i Švedskoj na vrhu poretka Skupine II.