Golijada u Osijeku, drama u Vrgorcu, Torcida "razbila" Futsal Dinamo

Petar Jenjić • subota, 20.01.2024.

Sinoć su odigrane četiri utakmice 11. kola SuperSport HMNL-a. Golova, drame i preokreta nije nedostajalo, a velikog razloga za zadovoljstvo imaju: Stanoinvest Futsal Pula, Novo Vrijeme i Torcida...

Izuzetno zanimljivo bilo je u Osijeku gdje je istoimeni domaćin ugostio Crnicu, a dvoboj 11. kola SuperSport HMNL-a završio je podjelom bodova od čak 5:5.

Igraj na SuperSport HMNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su u prve četiri minute imali vodstvo od 2:0 nakon autogola Josipa Šalaja te pogotka Nikole Pavića. Do kraja poluvremena domaćin je potpuno okrenuo rezultat i na odmor otišao s vodstvom od 3:2. Prvi je smanjio Andrej Pandurević, zatim je autogol postigao Niko Škugor, da bi se na kraju Šalaj iskupio za autogol.

Crnica je poravnala u 23. minuti preko Lazara Milosavljevića, ali je Šalaj novi pogotkom vratio vodstvo Osječanima. Nikola Pavić novim golom poravnao je na 4:4, a preokret je napravio De Oliveira Feltrin. Ipak, za 5:5 zabio je Domagoj Damjanović.

Dramatično je bilo i u Vrgorcu iz kojeg je bodove odnijelo Novo Vrijeme koje je slavilo rezultatom 4:3. Domaćinu je to bio peti uzastopni poraz, a gostima treća pobjeda u zadnja četiri kola.

Gosti su poveli preko Svena Antona Horvatha, a rezultat je poravnao Josip Bošković pretkraj prvog dijela. Gosti su opet poveli preko Gabrijela Lasića, a izjednačio je Toni Kirevski. Do trećeg vodstva Makarani su stigli preko Vitora Huga de Lime da Silve u 38. minuti.

Odmah nakon toga Josip Sesar donio je izjednačenje Vrgorčanima, da bi u posljednjim sekundama za pobjedu Novog Vremena zabio Lima.

Torcida je sinoć slavila 40 godina postojanja i to je obilježila na sjajan način - pobjedom protiv aktualnog prvaka Futsal Dinama rezultatom 4:1.

Nakon prvog poluvremena gosti su imali vodstvo pogotkom Danijela Dekanića, ali nastavak je ponudio preokret. Prvo je izjednačio Ante Kovačević, nakon toga s deset metara poentirao je Toni Legčević, da bi pobjedu kompletirali Milan Družijanić i Luka Grubišić.

U dvoboju dvije vodeće ekipe lige, Stanoinvest Futsal Pula slavila je na gostovanju kod dubrovačkog Squarea s 2:0 i tako čvrst preuzela prvo mjesto.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, da bi u nastavku Puljanima pobjedu donijeli Manuel Jesus Blazquez Pachecho u 22. i Daniel Moravac u 39. minuti.