Europsko prvenstvo 2024., skupina I, 2. kolo, 20.01.2024, 18:00 h, Köln, Lanxess Arena

Mihaela Bradovski • subota, 20.01.2024.

Ipak ništa od borbe za polufinale Europskog prvenstva. Mađarska je svladala Hrvatsku s 29:26 i tako ju je praktički izbacila iz borbe za jedno od prva dva mjesta u skupini I...

UKUPNO2702/25

Hrvatski rukometaši poraženi su od Mađarske i sada ih još samo teorija drži u igri za jedno od prva dva mjesta. Protiv Mađarske je Hrvatska odigrala svoju najlošiju utakmicu na ovom prvenstvu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mađari nisu odigrali ništa posebno, ali Hrvatska je podbacila, bila je loša i pomogla je Mađarskoj da dođe do pobjede. Izgledalo je kao da je Hrvatska ostala potpuno bez energije, a u tom segmentu je trebala imati prednost nad Mađarima.

Od početka susreta stvari nisu izgledale dobro. Mađari nisu najbrža reprezentacija, ali Hrvatska to nije uspjela iskoristiti, nedostajalo je onih laganih golova iako su vratari bili vrlo dobri.

Mandić u prvom i Kuzmanović u drugom dijelu imali su dosta obrana, odradili su svoj dio posla, međutim igrači u polju nisu ih pratili.

Već u 15. minuti prvi put je zazvonilo zvono za uzbunu, Mađarska je otišla na 9:5, ali Hrvatska je uspjela smanjiti na gol minusa. Do poluvremena se igralo gol za gol i Mađarska je na odmoru vodila 14:23.

U drugom dijelu Hrvatska je ipak uspjela povesti. Karačić i Glavaš povezali su golove za 18:16.

Do 48. minute Hrvatska je održavala minimalno vodstvo, imala je priliku i za veće odvajanje, ali nije ga iskoristila.

U završnih deset minuta sve je bilo na strani Mađarske. Hrvatska je izgledala vrlo skromno, Klarica ju je još jednom vratio u utakmicu, ali onda je krenula serija 3:0 koja je odlučila pobjednika.

Loše izdanje Hrvatske u svakom segmentu i na kraju zaskužen poraz.

Laszlo Bartucz kod Mađarske je skupio 12 obrana, a sedam golova zabio je Bence Imre.