Francuska bez ikakvih problema svladala Island, novi korak prema polufinalu

Branimir Korać • subota, 20.01.2024.

Francuska je nastavila s odličnim rezultatima i stigla je do nove pobjede. Slavila je protiv Islanda s 39:32...

Nakon tijesnog dvoboja protiv Hrvatske, Francuska je imala drugačiju utakmicu protiv Islanda. Dominirala je susretom i uvjerljivo slavila s 39:32.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuska jer potvrdila status favorita i nije dopustila Islandu da stvori probleme, bila je to dominacija od prve do posljednje minute.

Prvih desetak minuta Islanđani su držali korak, a onda je krenula prva serija Francuza, napravili su 4:0 i poveli s 8:4.

U jednom trenutku Island je smanjio na minus dva, ali opet je uslijedila serija Francuske, otišla je na 12:7 i zadržala potpunu kontrolu nad susretom.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu. Kvalitetniji Francuzi bez problema su imali susret pod kontrolom i nisu dopuštali Islandu da se približi.

U francuskim, redovima istaknuli su se s po šest golova Melvyn Richardson i Ludovic Fabregas dok je Samir Bellahcene upisao 12 obrana.

Kod Islanda po šest golova postigli su Odin Rikhardsson, Viggo Kristjansson i Ellidi Vidarssoin.