Bundesliga, 18. kolo, 20.01.2024, 18:30 h
RB Leipzig 2:3 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen preokretom do pobjede protiv Leipziga u sudačkoj nadoknadi

Mario Borko • subota, 20.01.2024.

U 18. kolu Bundeslige četvrtoplasirani Leipzig je dočekao vodeći Bayer Leverkusen. Domaći su dva puta vodili, ali Bayer se vračao i naposljetku pogotkom u sučevom dodatku stigao do vrlo važne pobjede…

Subotu u Bundesligi zaključili su RB Leipzig i Bayer Leverkusen i nisu razočarali. Vodeći Bayer stigao je na teško gostovanje u Leipzig i iako je dva puta gubio na kraju je uspio pobijediti pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Leipzig je nakon kratke zimske stanke imao dvije domaće utakmice u prvenstvu i obje je izgubio. U prošlom kolu bolji je bio Frankfurt, a ovoga puta Bayer. Domaći su poveli u sedmoj minuti nakon krasne minijature Xavija Simonsa. Gosti su u prvom dijelu ostali bez udarca u okvir gola.

Već u drugoj minuti nastavka na prizemni ubačaj Alejandra Grimalda, koji je dugo putovao, Nathan Tella na drugoj vratnici lako zabija za 1:1. Bivši Dinamovac Dani Olmo startao je prvi puta nakon povratka od ozljede, a u 56. minuti asistirao je Loisu Opendi za novo vodstvo Leipziga.

Druga je vratnica bila kobna za Leipzig u ovoj utakmici. Jonas Hoffman je u 63. minuti ubacio iz kornera s lijeve strane, a na drugoj vratnici Jonathan Tah spretno zabija za novo izjednačenje.

Bayer je do kraja susreta dominirao i zasluženo stigao do pobjede. Asistent prvog pogotka Grimaldo je ubacio iz kuta, lopta je opet sve preletjela, a Piero Hincapie dobrom reakcijom na drugoj vratnici donosi ogromna tri boda svojoj momčadi. Ekvadorcu je to bio prvi pogodak u sezoni.

U prošlom kolu “Apotekari“ su do pobjede stigli u 95., a danas u 91. minuti. Sada unatoč dvije utakmice više imaju šest bodova prednosti ispred Bayerna. U idućem kolu kod kuće im dolazi Borussija Monchengladbach.

Leipzig je ostao na četvrtom mjestu, a u idućem kolu putuju u goste trećeplasiranom Stuttgartu, koji je također u nastavku prvenstva upisao dva poraza.