Bundesliga, 18. kolo, 21.01.2024, 17:30 h
Borussia M'gladbach 1:2 Augsburg
Augsburg

Jakićev i Beljin Augsburg slavio na gostovanju u Mönchengladbachu

Filip Mihoković • nedjelja, 21.01.2024.

U drugom današnjem susretu 18. kola Bundeslige, Borussia Mönchengladbach ugostila je Augsburg, a gosti su slavili 2:1 preokretom u drugom poluvremenu...

Borussia Mönchengladbach ugostila je Augsburg u 18. kolu Bundeslige. U okršaju momčadi sa sredine tablice bolji su bili gosti koji su preokrenuli susret u drugom poluvremenu te na kraju slavili 2:1. Povremeni hrvatski reprezentativci Dion Drena Beljo i Kristijan Jakić u utakmicu su ušli s klupe u drugom poluvremenu.

Igraj na utakmice njemačke Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaća momčad došla je u vodstvo u 26. minuti pogotkom Amerikanca Jordana Siebatcheua koji se izborio za loptu nakon centaršuta iz kornera i zakucao udarac uz lijevu stativu. Obje momčadi su stvarale podjednako prilika, no na odmor je domaćin otišao s minimalnom prednošću.

Augsburg je bio strpljiv i čekao svoje šanse, a u drugom dijelu susreta ih je i iskoristio. U kratkom naletu od pet minuta gosti dolaze do preokreta. Prvo je u 47. minuti Kevin Mbabu pronašao Phillipa Tietza za izjednačenje. Precizan centaršut 26-godišnji Nijemac glavom posprema u sredinu mreže, a u 51. minuti Augsburg ostvaruje potpuni preokret.

Ermedin Demirović poslao je loptu na rub šesnaesterca, a Arne Engels silovito udara iz prve te pogađa donji lijevi kut gola. Domaća momčad oporavila se nakon primanja dva brza pogotka, prijetila je Borussia do samoga kraja, no nije uspjela postići izjednačujući pogodak.

Augsburg je pobjedom došao do desetog mjesta Bundeslige, izjednačivši se na 21 bodu s 11. Wolfsburgom od kojeg ima bolji omjer postignutih i primljenih pogodaka. Borussia Mönchengladbach ostala je na 12. mjestu ljestvice, a u posljednjih pet susreta upisala je samo jednu pobjedu.

Kristijan Jakić odigrao je posljednjih 30 minuta susreta ušavši s klupe u 60. minuti, dok je Dion Drena Beljo u igru ušao u 83. minuti zamijenivši strijelca Tietza.