Borussia Dortmund uvjerljiva, Kramarićev Hoffenheim i Majerov Wolfsburg ponovno bez pobjede

subota, 20.01.2024.

U pet subotnjih utakmica 18. kola Bundeslige vidjeli smo 16 golova i nekoliko preokreta. Borussia Dortmund bila je uvjerljiva kod Kolna, Darmstadt je nadoknadio dva gola zaostatka protiv Frankfurta, a Kramarić i Majer su opet ostali bez pobjede…

U Bundesligi se je odigran pet utakmica 18.kola. i iako su neke zbog prosvjeda navijača kasnile, naposljetku su sve odigrane. Najuvjerljivija je bila Borussia Dortmund koja je s 0:4 pobijedila Koln. Darmstadt je protiv Frankfurta stigao do važnog boda nakon što je gubio 0:2, a Freiburg je unatoč tome što je u jednom trenutku protiv Hoffenheima ispustio prednost od dva gola došao do pobjede 3:2. Wolfsburg Nike Kovača je na novom gostovanju opet osvojio samo bod.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon šest utakmica bez pobjede u natjecateljskim utakmicama i dva remija na pripremama momčad Edina Terzića suvereno je krenula u nastavak prvenstva. U prošlom su kolu na gostovanju kod Darmstadta slavili s 0:3, a danas su s golom više pobijedili u Kolnu. Donyell Malen bio je dvostruki strijelac u 12. i 61. minut. Niclas Fullkrug je u 56. uspješno realizirao kazneni udarac, a konačnih 0:4, u samoj završnici, postavio je Youssoufa Moukoko.

Debitant u Bundesligi Heidenheim je u odličnoj formi, a remije protiv Wolfsburga produžio je svoj niz na pet utakmica bez poraza. Momčad Nike Kovača povela je u 7. minuti preko Vaclava Černyja, a Moritz Jenz je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela nesretno skrenuo jedan ubačaj u vlastitu mrežu, za pokazalo se konačnih 1:1. Domaći su tako ostali ispred Vukova na prvenstvenoj ljestvici. Lovro Majer ostao je u svlačionici nakon prvih 45 minuta.

Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu u novom porazu svog Hoffenheima. Freiburg je pogocima Lucasa Holera i Vincenza Grifa u 55. minuti imao prednost od 2:0. Wout Weghorst samo dvije minute kasnije vraća nadu gostima, a Maximilian Beier u 77. vraća stvari na početak. Ipak domaćini su stigli do punog plijena u 85. minuti kada Roland Sallai postavlja konačnih 3:2. Hoffenheim se porazom udaljio, a Freiburg približio mjestima koja vode u Europu.

Darmstadt je posljednja momčad prvenstva, a u subotu su dočekali Eintracht Frankfurt. Gosti su preko Nielsa Nkounkoua i Ansgara Knauffa vodili s 0:2, ali Julian Justvan brzo smanjuje prednost. Konačnih 2:2 i veliki bod, za momčad koja je bez pobjede od listopada, donio je Christoph Klarer u petoj minuti sudačke nadoknade. Matej Maglica igrao je za Darmstadt do 48. minute, a Bartol Franjić do 79. Hrvoje Smolčić ostao je na klupi Frankurta.

Bochum je s minimalnih 1:0 pobijedio Stuttgart koji u odsustvu najboljeg strijelca Serhoua Guirassyja ne zna za pobjedu. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Matus Bero u 50. minuti.