Premier liga, 21. kolo, 20.01.2024, 13:30 h
Arsenal 5:0 Crystal Palace
Crystal Palace

Topnici se peticom vratili pobjedama, među strijelcima i bivši igrač Dinama

Mario Borko • subota, 20.01.2024.

Arsenal je nakon tri poraza u nizu, u gradskom ogledu na brazilski pogon pobijedio Crystal Palace s 5:0. Dvostruki strijelac bio je Gabriel Martinelli, a u strijelce se upisao i bivši Dinamovac Gabriel Magalhaes…

U 21. kolu Premier lige Arsenal je kod kuće pobijedio Crystal Palace s 5:0. Bila je ovo prva pobjeda za Topnike u 2024. godini i prekid negativnog niza od četiri utakmice, u kojem su ispali iz FA kupa i s prvog pali na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. Utakmicu su obilježili Brazilci, točnije trojica Gabriela.

Crystal Palace tradicionalno je neugodan protivnik za gradskog rival. U posljednjih pet utakmica igranih na Emiratesu, Arsenal je slavio samo jednom. Međutim danas je momčad Mikela Artete bila vrlo uvjerljiva. Poveli su već u 11. minuti, Declan Rice ubacio je iz kornera, a tamo je najviši bio Gabriel Magalhaes.

Igraj na utakmice Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vodstvo su povećali u 37. minut nakon još jednog udarca iz kuta. Kao i kod prvog pogotka Benjamin White je smetao gostujućeg vratara Deana Hendersona, bivši igrač Dinama opet je bio najviši u skoku, a lopta se na putu do gola odbila od Hendersona kojem je pripisan autogol. Pitanje pobjednika riješeno je u 59. minut, na asistenciju Gabriela Jesusa zabio je Leandro Trossard.

Gosti su do kraja utakmice pokušali ublažiti rezultat, ali to je samo rezultiralo još težim porazom. Još jedan Gabriel, ovog puta Martinelli, ušao je s klupe i s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 5:0.

Arsenal je ovom pobjedom preskočio Aston Villu na trećem mjestu ljestvice i bodovno se izjednačio s Manchester Cityjem, ali uz utakmicu više. Topnicima je očito godila pauza od gotov dva tjedna i čini se da su se vratili na pobjedničke staze. U idućem kolu gostuju kod Nottingham Foresta.

Momčad najstarijeg menadžera u ligi Roya Hodgsona nalazi se na 14. mjestu s pet bodova iznad zone ispadanja. Ipak ovdje su zahvaljujući bodovnoj zalihi s početka sezone jer su u posljednjih deset ligaških utakmica pobijedili samo jednom. Prilika za prekid negativnog niza bit će u idućem kolu kada kod kuće dočekuju posljednji Sheffield Uniteda.