Premier liga, 21. kolo, 21.01.2024, 17:30 h
Bournemouth 0:4 Liverpool
Liverpool

Sjajna predstava Liverpoola i visoka pobjeda protiv Bournemoutha

Petar Jenjić • nedjelja, 21.01.2024.

U susretu 21. kola engleskog Premiershipa, Liverpool je stigao do nove pobjede kojom i dalje čvrsto drži prvu poziciju. Na gostovanju kod Bournemoutha slavio je s 4:0...

Liverpool je odradio posao na gostovanju kod Bournemoutha kojeg je svladao s 4:0, a sva četiri gola postigao je u drugom poluvremenu. Time je stigao do 48 bodova, pet više od drugog Manchester Cityja koji ima utakmicu manje.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, iako je bolji dojam bio nešto više na strani Liverpoola koji je više imao loptu u nogama i imao više prilika. Međutim, bez golova završilo je prvih 45 minuta.

Samo četiri minute igre u nastavku bilo je dovoljno gostima za pogodak. Bila je to lijepa kombinacija u kojoj je asistirao Diogo Jota, a poentirao Darwin Nunez. To mu je bio šesti pogodak ove sezone u prvenstvu, a okruglo 100. u seniorskom nogometu.

Redsi su bili kudikamo bolji i u nastavku susreta, a zasluženo je podebljao vodstvo u 71. minuti. Cody Gakpo ušao je u igru sedam minuta ranije i odmah upisao asistenciju za Dioga Jotu koji dobrim udarcem uspijeva svladati protivničkog golmana.

Jota je sjajno nastavio igrati i u 80. minuti došao je do drugog pogotka. Conor Bradley odigrao je za Portugalca koji je promašio prvi udarac, ali je odmah u nastavku uspio bolje zahvatiti loptu i poentirati u suprotni kut.

Konačan rezultat postavio je svojim drugim pogotkom Nunez, ovoga puta na ubacivanje Joea Gomeza.