Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 3. kolo, 21.01.2024, 20:30 h
Norveška 23:29 Danska
Danska

Danska i Švedska prvi polufinalisti Europskog prvenstva, Norvežani bez šanse

Branimir Korać • nedjelja, 21.01.2024.

Skupina II dala je prve polufinaliste Europskog prvenstva. Danska i Švedska prošli su u polufinale nakon današnjih pobjeda protiv Norveške i Portugala...

Miran dan u skupini II bez ikakvih iznenađenja, s očekivanim rezultatima i u konačnici očekivanim raspletom. Danska i Švedska najbolje su reprezentacije u skupini, tu nema nikakve dvojbe i to su i potvrdile plasmanom u polufinale već kolo prije kraja.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Švedska je slavila protiv Portugala i čekala je pomoć Danaca da već danas osigura mjesto u polufinalu i ona je stigla. Danska je svladala Norvešku koja je podbacila na ovom Europskom prvenstvu, očekivala je više, ali ne izgleda dobro i dobar dio njenih igrača nije na razini kakva se očekuje od njih.

Susret je riješen već u prvom poluvremenu. Danska je odmah snažno krenula, lako je dolazila do pogodaka i već u prvom poluvremenu zabila ih je pet iz kontranapada nakon dobrih reakcija obrane i Emila Nielsena.

Već u 20. minuti na semaforu je stajalo 13:5 za Dansku, Norvežani su bili potučeni i bilo je samo pitanje s kojom će razlikom Danska slaviti. Bilo bi iluzorno očekivati da će Danska ispustiti takvu prednost. Tako je i bilo, do kraja susreta rutinski je održavala razliku dok je Norveška pokušavala barem malo smanjiti minus i unijeti neku zanimljivost.

Završilo je 29:23 za Dansku koja će u polufinale s prvog mjesta dok Švedska ide dalje kao drugoplasirana.

Dansku su predvodili Nielsen s 15 obrana te s po pet golova Hans Lindberg, Mathias Gidsel i Simon Pytlick. Kod Norveške pet golova postigao je Alexandre Blonz.