Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 3. kolo, 21.01.2024, 15:30 h
Slovenija
Slovenija 37:34 Nizozemska

Slovenija nadigrala Nizozemsku, sjajni Versteijnen nije mogao sam

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.01.2024.

Susretom između Slovenije i Nizozemske počelo je predzadnje kolo skupine II Europskog prvenstva u rukometu. Slovenija je upisala vrlo bitnu pobjedu 37:34...

Nakon dva uzastopna poraza od Švedske i Portugala, izabranici Uroša Zormana slavljem nad Nizozemskom prekinuli su taj negativan niz, a sve uoči dvoboja protiv lidera skupine II, Danske. Slovenija je ovom pobjedom ostala u igri za treće mjesto u skupini i kasnije borbu za peto mjesto što je bitno zbog olimpijskih kvalifikcija. S druge strane, Nizozemska ostaje na nula bodova u ovoj drugoj fazi natjecanja.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U 18. minuti za prvih +2 slovenske vrste pobrinuo se Horžen i od tada pa sve do kraja susreta nizozemski rukometaši nisu bili u rezultatskom plusu, čak niti u egalu. Već je u tih prvih pola sata igre Slovenija nekoliko puta držala +7. Niels Gerardus Versteijnen, strijelac šest od 13 pogodaka u toj dionici nije mogao sam parirati slovenskom sastavu.

U šestoj minuti nastavka Dolenec donosi svojoj vrsti +8, najveću prednost koju je Slovenija imala na ovom susretu. Period od 37. do 45. minute nizozemski su rukometaši dobili sa 6:1, ubrzo su se uspjeli nekoliko puta primaknuti na -2, između ostalog i u samoj završnici, no dalje od toga nisu mogli.

Spomenutu završnicu, točnije posljednje dvije minute, protekle su u igri pogodak za pogodak za konačno 37:34 slavlje Slovenije.

Po šest su pogodaka u dresu pobjedničkog sastava postigli Marguč, Cehte i Horžen, dok je Klemen Ferlin na vratima skupio 12 obrana. Najviše problema slovenski je vratar imao s Versteijnenom, strijelcom 15 pogodaka iz 17 pokušaja. Razočarao je pak Rutger Ten Velde s učinkom 2/7.