Francuska nadigrala Austriju i potvrdila mjesto u polufinalu Europskog prvenstva

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.01.2024.

Ozbiljnim i kvalitetnim nastupom u drugom poluvremenu, Francuska je upisala pobjedu protiv Austrije 33:28 i tako potvrdila nastup u polufinalu Europskog prvenstva u rukometu...

Francuzi si nisu željeli komplicirati život i iskoristili su već prvu priliku za potvrdu prolaza u polufinale Europskog prvenstva. Pobjedom protiv Austrije 33:28 Francuzi su osigurali mjesto među najbolje četiri reprezentacije.

Igraj na utakmice Europskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Potpuno zasluženo, na ovom prvenstvu izgledaju dobro, imaju sve pobjede osim remija protiv Švicarske koji je na kraju bio bez posljedica. Švicarci nisu prošli dalje pa taj izgubljeni bod nije imao nikakvog utjecaja na drugi krug osim što je Guillaumeu Gilleu dodatno poslužio da mobilizira momčad.

Protiv Austrije postojala je mala rupa samo u završnici prvog poluvremena gdje su Francuzi dopustili Austriji preokret, ali ostatak susreta imali su u potpunosti pod kontrolom.

Austrija je završila prvo poluvrijeme serijom 4:0 i na odmor odnijela vodstvo 16:15, ali manje od deset minuta trebalo je Francuskoj da se vrati u vodstvo i dođe do tri gola viška.

Austrija se uspjela vratiti i smanjiti na gol minusa, držala se na tom zaostatku do posljednjih deset minuta u kojima Francuska radi 6:2 i bilježi rutinsku pobjedu.

Predvodili su je Samir Bellahcene s 15 obrana te s po sedam golova Dika Mem i Ludovic Fabregas. Kod Austrije po šest golova imali su Mykola Bilyk i Lukas Hutecek.