Europsko prvenstvo 2024., skupina I, 4. kolo, 24.01.2024, 18:00 h
Francuska 35:32 Mađarska
Mađarska

Francuska očekivano svladala Mađarsku, Njemačka ide u polufinale

Branimir Korać • srijeda, 24.01.2024.

Francuska je nastup u drugom krugu natjecanja na Europskom prvenstvu slavila protiv Mađarske s 35:32 i tako je upisala maksimalan broj bodova. Pobjedom u posljednjem kolu u polufinale je povukla i Njemačku i prije nego su Nijemci odradili svoj susret posljednjeg kola…

Francuzi su potvrdili kako su najbolja reprezentacija u skupini I Europskog prvenstva. Jedina utakmica na ovom Euru u kojoj nisu slavili je ona iz prvog kruga natjecanja protiv Švicarske što je u biti bio i nebitan dvoboj po pitanju prenošenja bodova jer su Švicarci ostali bez drugog kruga natjecanja.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Uoči posljednjeg kola Francuzi su već osigurali prvo mjesto, odmarali su Nikolu Karabatića koji nije niti bio u zapisniku, ali svejedno su ozbiljno odradili posao protiv Mađarske i upisali su pobjedu.

Mađari su imali dobar ulazak u utakmicu i poveli su s 4:1, ali nije dugo trebalo da Francuska preuzme konce igre u svoje ruke. Sredinom prvog dijela serijom 7:1 Francuska je otišla na 13:9, a u završnici prvog dijela imala je i 20:14.

Mađarska je uspjela u posljednje četiri minute napraviti seriju 4:0 i smanjiti na 20:18 uoči drugog poluvremena.

Odmah na početku drugog dijela Mate Lekai i Zoltan Szita poravnali su na 20:20, no Francuzi su se polako ponovno odvojili, otišli na tri gola viška i do kraja rutinski dovršili posao i uzeli pobjedu.

Predvodili su ih Nedim Remili sa sedam golova i Dika Mem sa šest. Kod Mađarske po pet golova postigli su Bence Banhidi i Miklos Rosta.