Europsko prvenstvo 2024., skupina I, 4. kolo, 24.01.2024, 20:30 h, Köln, Lanxess Arena
Suci: Andreu Marin, Ignacio Garcia (Španjolska)
Njemačka
Njemačka
24:30(14:13) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska se oprostila od Eura na pravi način, Kuzmanović spustio rampu Nijemcima

Branimir Korać • srijeda, 24.01.2024.

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je vrlo dobru utakmicu za oproštaj od Europskog prvenstva. Svladala je domaćina Njemačku s 30:24 u izvrsnoj večeri Dominika Kuzmanovića koji je skupio čak 22 obrane...

UKUPNO3002/21

Hrvatska rukometna reprezentacija završila je s nastupom na Europskom prvenstvu. Odigrala je vrlo dobru utakmicu protiv Njemačke koju je svladala s 30:24 i tako pokazala kako ima za čim žaliti što nije upisala koju pobjedu više.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nijemci su već osigurali polufinale, ali sigurno nisu željeli upisati poraz u ovom susretu. Međutim Dominik Kuzmanović imao je nevjerojatnu večer, upisao je 22 obrane i potpuno je izludio Nijemce koji nisu pronalazili način kako poslati loptu u njegovu mrežu.

Što je susret više odmicao, tako je i rasla hrvatska prednost, a Kuzmanović je skidao izvana, sa šest metara, sedam metara, s krila, iz kontranapada…

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri. Ali i tu je Hrvatska uspjela stvoriti prvu konkretniju razliku kada je nakon tri vezana gola Domagoja Duvnjaka odmaknula na 13:10. Međutim završnica poluvremena pripala je Njemačkoj koja radi seriju 4:0 i odlazi na 14:13.

U drugom poluvremenu Hrvatska je pokazala još bolje lice. Do sredine drugog poluvremena igralo se bez odvajanja na obje strane, a onda je na krilima Kuzmanovićevih obrana Hrvatska napravila seriju 6:0 i pobjegla je na 25:19.

Do kraja susreta Njemačka je uspjela smanjiti tek na četiri gola zaostatka, bliže nije došla, te je Hrvatska otišla do pobjede.

Dobar nastup izabranika Gorana Perkovca, ali treba priznati i kako je Hrvatska s druge strane imala protivnika koji nije imao toliko presinga, već je osigurao polufinale i ovdje se tek odrađivao posao.

Kuzmanović je bio briljantan s 22 obrane i 48 posto uspješnosti, a Igor Karačić bio je najefikasniji sa šest golova. Upravo Karačić bio je najefikasniji i u prošlom dvoboju Hrvatske i Njemačke na Europskom prvenstvu 2020. godine kada je Hrvatska također slavila.