Drežnjak predvodio Studentski Centar do važne pobjede, Planinić dobar u slavlju Krke

Mario Borko • subota, 27.01.2024.

U 18. kolu ABA lige Krka je pobijedila probuđeni Mornar i tako ga ostavila na začelju, a Studentski centar je nadigrao Cedevitu Olimpiju i nanio joj treći gostujući poraz u nizu...

U subotnjim slovensko-crnogorskim dvobojima u ABA ligi uspješniji su bili domaćini. Krka je kod kuće, u utakmici dvije posljednjeplasirane momčadi na ljestvici, pobijedila Mornar 79:72. Pobjedu Crnogorcima donio je Studentski centar koji je na svom parketu s 82:78 nadigrao Cedevitu Olimpiju.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krka je nakon četiri uzastopna poraza imala težak zadatak protiv Mornara koji je vezao dvije domaće pobjede, a prije toga je u ligi uspio pobijediti jedino njih. Utakmica je bila vrlo izjednačena, a gosti iz Crne Gore su u posljednju dionicu igre ušli s tri poena prednosti. Ipak Krka je posljednju četvrtinu dobila s deset razlike i naposljetku slavila sa 79:72.

Domaćini su imali čak pet igrača s deset ili više poena, a najefikasniji je bio Jurij Macura koji je ubacio 18 koševa. Ipak, prvo ime utakmice bio je drugi asistent lige Jan Špan koji je na svojih 13 poena dodao i 12 asistencija i tako predvodio svoju momčad do četvrte pobjede u sezoni. Darko Planinić dodao je 13 koševa, dva skoka i jednu asistenciju za Krku koja je ostala pretposljednja s omjerom 4-14.

Kod gostiju iz Bara najbolji je bio Uroš Luković koji je unatoč tome što je u utakmicu krenu s klupe zabio 15 poena i dodao tri skoka. Najbolji strijelac Mornara u ovoj sezoni Tavian Dunn-Martin imao je slabu šutersku večer, zabio je samo devet poena uz šut od 36 posto uspješnosti.

Studentski centar je napokon, u šestoj međusobnoj utakmici, svladao Cedevitu Olimpiju, bilo je 82:78. Momčad iz Ljubljane prvo je poluvrijeme imala šest poena prednosti, ali su domaćini serijom 15:5 na startu treće četvrtine došli u vodstvo koje su zadržali do ulaska u posljednju dionicu. Gosti su 3:40 prije kraja imali šest poena prednosti, ali je Studentski centar serijom 11:0, 49 sekundi prije kraja došao do lijepe prednosti.

Cedevita Olimpija se uspjela vratit na poen zaostatka, ali nije iskoristila napada za preokret i kasnije za izjednačenje pa na kraju iz Podgorice odlazi poražena.

Hrvatski reprezentativac Mateo Drežnjak bio je najučinkovitiji igrač susreta s 24 poena, sedam skokova i četiri asistencije, a pridodao mu se centar Vasilije Baćović koji je s 15 poena i deset skokova stigao do double-double učinka. Tomislav Ivišić dodao je deset koševa i šest skokova, a Borna Kapusta osam poena, dva skoka i pet asistencija.

U redovima Cedevite Olimpije najučinkovitiji je bio još jedan hrvatski reprezentativac Karlo Matković sa 16 poena i 11 skokova. Justin Cobbs imao je 15 poena i pet asistencija, ali je u završnici susreta promašio polaganje nakon kojeg je utakmica bila praktički riješena.