Ivo Grbić debitirao u Premiershipu, ali se i ozlijedio, Luton pregazio Brighton

Petar Jenjić • utorak, 30.01.2024.

Odigrano je pet utakmica 22. kolo engleskog Premiershipa u kojem smo vidjeli niz dobrih dvoboja. Ivo Grbić upisao je prvenstveni debi za Sheffield United u porazu kod Crystal Palacea, Newcastle je slavio kod Aston Ville, dok je Luton pregazio Brighton...

Crystal Palace - Sheffield Utd. 3:2

Nova utakmica i novi poraz za Sheffield United u Premiershipu. Ivo Grbić upisao je prvenstveni debi, ali neće ga pamtiti po dobrom. Primio je dva pogotka i početkom drugog poluvremena izašao iz igre zbog ozljede glave, a njegova momčad na kraju izgubila s 3:2 kod Crystal Palacea.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva minuta donijela je vodstvo Sheffielda nakon dobre akcije koju je zaključio Ben Brereton Diaz udarcem malo izvan ruba kaznenog prostora u suprotni kut.

Nije dugo trajala ta prednost, a već u 17. minuti Michael Olise je ubacio za Eberechija Ezea koji "akrobatskim" udarcem skreće loptu iza hrvatskog vratara. Dvije minute kasnije novo vodstvo gostiju kada je udarac Jamesa McAteea od bloka ušao u mrežu.

Na isteku 27. minute Eze se izvukao na udarac i sjajno opalio ljevicom u sami kut za svoj drugi pogodak i ujedno drugi domaće momčadi. Još jedan sjajan pogodak postigao je domaćin u 67. minuti, a zabio ga je Michael Olise. Grbić taj udarac nije branio s obzirom na to da je bio prisiljen napustiti igru zbog ozljede 15 minuta ranije.

Nottingham Forest - Arsenal 1:2

Drugu uzastopnu pobjedu upisali su nogometaši Arsenala koji su slavili na gostovanju kod Nottingham Foresta. Sada su na 46 bodova, dva manje od Liverpoola, ali i s utakmicom više.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Topnici su imali čak 82 posto posjeda lopte i devet udaraca prema golu, ali samo jedan u okvir gola. Ipak, promjene rezultata nije bilo.

Obrana Nottinghama posustala je u 65. minuti kada je Gabriel Jesus iz gotovo mrtvog kuta progurao loptu kroz noge Matta Turnera i doveo goste u vodstvo. Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjednika pobrinuo se Bukayo Saka u 72. minuti.

Uspio je domaćin do kraja smanjiti preko Taiwa Awoniyia, ali do poravnanja nisu došli.

Fulham - Everton 0:0

Dvoboji koji završe bez golova znaju često biti i nezanimljivi, ali nije to bio slučaj na Craven Cottageu gdje su Fulham i Everton podijelili bodove.

I jedna i druga ekipa imale su itekako dobre prilike za postizanje pogotka. Obje ekipe pogađale su okvir gola, vidjeli smo jedno čišćenje s gol linije, ali i promašaj s dva metra. Kada se sve zbroji i oduzme, zaslužena podjela bodova, ali realnije bi bilo da je završilo barem 2:2.

Luton Town - Brighton 4:0

Definitvno najbolju utakmicu ove sezone odigrao je Luton koji je na domaćem terenu potpuno nadigrao Brighton i svladao ga s 4:0. Domaćin može biti zadovoljan i remijem Evertona čime je došao do 19 bodova i izašao izvan zone ispadanja. Momčad iz Liverpoola ima bod manje i utakmicu više.

Čudesan početak domaće momčadi koja je povela već u prvoj minuti kada je, na ubacivanje Carltona Morrisa, glavom loptu u gol iz blizine skrenuo Elijah Adebayo, svoj šesti u sezoni.

Vrlo brzo nakon toga Albert Sambi Lokonga poslao je dugačku loptu prema naprijed, a Chiedozie Ogbene iskoristio veliku rupu u Brightonovoj obrani, prešao istrčalog vratara i lako je pospremio u prazan gol.

U 42. minuti Luton je stigao do trećeg pogotka, Ross Barkley je proigrao Adebaya koji se sjurio prema golu i po drugi put na susretu zabio. Bio je to kraj odličnog prvog poluvremena.

Nakon što mu je poništen gol zbog zaleđa, Luton nije posustajao, već je u 56. stigao do novog pogotka. Po treći puta zabio je Adebayo koji je tako stigao do hat-tricka.

Aston Villa - Newcastle 1:3

Nakon niza od četiri prvenstvena poraza, Newcastle je došao do pobjede. Danas je slavio na gostovanju kod Aston Ville rezultatom 3:1.

Gosti su poveli u 32. minuti kada je iz kornera ubacio Kieran Trippier, a Fabian Schar isprve poentirao iz blizine. Švicarac ove sezone nije postigao nijedan prvenstveni gol, ali već četiri minute kasnije zabio je još jedan. Ovoga puta pospremio je loptu u gol nakon što je dočekao odbijanac od grede.

Newcastle je do trećeg gola stigao u 52. minuti kada je udarac Jacoba Murphyja u vlastitu mrežu skrenuo Alex Moreno koji se ozlijedio u sudaru sa stativom. Ollie Watkins smanjio je zaostatak Aston Ville u 71. minuti, a dvije minute kasnije novi gol mu je poništen zbog zaleđa.