SuperSport HNL, 21. kolo, 03.02.2024, 17:30 h, Opus Arena
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Mihalj (Velika Gorica)
Ramon Mierez 72'
1:1(0:0) Hajduk
Filip Uremović 57'
Hajduk

[VIDEO] Hajduk remijem u Osijeku ponovno na vrhu, Mierez 'poništio' pogodak Uremovića

Branimir Korać • subota, 03.02.2024.

Hajduk niti u četvrtoj utakmici u nizu nije uspio doći do pobjede. U gostima kod Osijeka remizirao je 1:1 nakon što je vodio golom Uremovića koji je "poništio" Ramon Mierez...

Hajduk se barem privremeno vratio na vrh ljestvice nakon što je remizirao u gostima kod Osijeka 1:1. Imali su Splićani vodstvo, ali nisu ga uspjeli zadržati i Osijek je došao do poravnanja.

Svjetla reflektora bila su usmjerena prema Josipu Brekalu koji je debitirao u dresu Splićana i odmah pokazao kako će biti pojačanje.

Osijek i Hajduk u prvih pola sata nisu ponudili ništa više od velike borbenosti, Hajduk je u tom razdoblju izgledao za nijansu bolje. Sve vrijedno spomena u prvom dijelu dogodilo se u posljednjih 15 minuta.

U 33. minuti Brekalo je odlično proigrao Kalinića koji iz prve šalje loptu u 16 metara za utrčalog Moufija koji puca u bliži kut, ali pogađa vanjski dio vratnice.

U sljedećoj minuti uzbuđenje pred golom gostiju. Osijek je nekako uspio doći do 16 metara Hajduka, loptu je u sredini dobio Ramon Mierez koji puca iz okreta i zabija za 1:0.

Dok su igrači Osijeka slavili pogodak, Hajdukovi igrači ukazali su Pajaču na igranje rukom Nejašmića. Uslijedila je VAR provjera i nije bilo dvojbe, Nejašmić se dlanom dočekao na loptu u padu i pogodak nije priznat.

Hajduk je bio opasniji i u 40. minuti zaprijetio je preko Kalika, da bi Osječani imali dosta sreće u 45. minuti. Nakon velike gužve u 16 metara, prvo je pucao Uremović u blok, zatim i Šarlija da bi na kraju Kleinheisler opalio pokraj gola.

U drugom dijelu prva prava prilika bila je ujedno i pogodak. U 57. minuti iz slobodnog udarca ubacio je Brekalo, Šarlija vraća loptu na prvu vratnicu do Krovinovića koji je šalje u peterac, a tamo se najbolje snalazi Uremović i iz blizine zabija za vodstvo.

Odmah nakon primljenog pogotka Zoran Zekić povukao je tri izmjene i Osijek se nakon toga pokrenuo i zaigrao bolje. Doduše imao je Hajduk u 71. minuti lijepu priliku preko Pukštasa, ali on nije pogodio.

U sljedećoj minuti Osijek je izjednačio. Lovrić je dobro opalio s nekih 17 metara, Lučić je odbio loptu, ali samo na nogu Miereza koji je rutinski zabio za poravnanje.

Na prvu sljedeću veliku priliku čekalo se do sudačke nadoknade kada je Mierez imao meč loptu u nogama. Nakon što se lopta odbijala u 16 metara, došla je do Argentinca koji je bio sam na desetak metara i pucao iz prve, ali ravno u Lučića.

Bilo je to ujedno sve, susret je okončan remijem 1:1 nakon kojeg žale i jedni i drugi za punim plijenom.