Manchester United nastavio s pobjedama, Chelsea po prvi puta kod kuće poražen od Wolverhamptona

Mario Borko • nedjelja, 04.02.2024.

U tri nedjeljna susreta 23. kola Premier lige igranih od 15 sati vidjeli smo 12 golova. Manchester United je na domaćem terenu s 3:0 pobijedio West Ham, Wolverhampton je kod Chelseaja slavio s 2:4, a Bournemouth i Nottingham Forest su remizirali 1:1…

Manchester United nastavio je s dobrom formom i tek treći puta ove sezone upisao drugu uzastopnu pobjedu u Premier ligi. Crveni vragovi su na svom terenu s uvjerljivih 3:0 slavili protiv West Hama. Chelsea je nakon poraza od Liverpoola u prošlom kolu, ovog puta kod kuće, poražen od Wolverhamptona s 2:4, a Bournemouth i Nottingham Forest rezultatom 1:1 podijelili su bodove.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najskuplje ovoljetno pojačanje u momčadi Erika ten Haga, Rasmus Hojlund nastavlja s odličnom formom. Zabio je četvrtu utakmicu u nizu i doveo svoju momčad u vodstvo u 23. minuti susreta. Iako Crveni vragovi kroz cijeli susret nisu stvarali puno šansi, a prema svom golu dopustili su čak 22 udarca ipak su stigli do uvjerljive pobjede. Ranim golom na početku drugog dijela udvostručili su svoju prednost preko Alejandra Garnacha, a isti je igrač u 84. minuti svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:0.

United je tako stigao do vrijedna tri boda i preskočio West Ham na šestom mjestu ljestvice. Slijedi im važno gostovanje kod Aston Ville gdje bi se eventualnom pobjedom uključili u borbu za mjesta koja vode u Ligu prvaka. Čekićari su u velikoj krizi i već šest utakmica ne znaju za pobjedu, a u idućem kolu u gradskom derbiju na svom terenu dočekuju Arsenal.

Wolverhampton je stigao do treće uzastopne pobjede protiv Chelsea, a prve na Stamford Bridgeu u povijesti. Apsolutni junak Vukova bio je Matheus Cunha koji je zabio hat-trick. Bluesi su dobro ušli u susret i poveli u 19. minuti preko Colea Palmera. Mladom Englezu ovo je bio deseti ligaški pogodak ove sezone. Ipak do kraja poluvremena Wolvesi okreću rezultat. Već u 22. minuti Cunha izjednačuje na 1:1, a Axel Disasi, tik pred poluvrijeme, autogolom u 43. minuti daje prednost gostima.

Cunha je u drugom dijelu nastavio svoj one man show. Najprije u 63. minuti na asistenciju Pedra Neta povisuje na 1:3, a u 82. iz kaznenog udarca rješava sve dvojbe oko pobjednika. Thiago Silva je u 86. minuti samo ublažio poraz domaćina.

Wolvesi su ovom pobjedom preskočili Chelsea na desetom mjestu i nastavljaju svoj uspon na tablici, a u idućem kolu kod kuće dočekuju Brentford. Chelsea za samo tri dana očekuje ponovljena utakmica FA kupa u gostima kod Aston Ville, a s obzirom na trenutnu situaciju u prvenstvu i činjenicu da su u finalu EFL kupa, kupovi ostaju jedini način na koji dvostruki prvaci Europe mogu uhvatiti skupine europskog natjecanja iduće sezone.

Bournemouth je u dobrom raspoloženju kod kuće dočekao Nottingham Forrest, ali na kraju utakmice morao se zadovoljiti s bodom. Justin Kluivert je već u petoj minuti doveo svoju momčad u prednost, ali Callum Hudson-Odoi u 45. izjednačuje rezultat. U drugom dijelu vidjeli smo jedan udarca u okvir gola i jedan crveni karton. Udarac su uputili gosti, a isključen je domaći igrač Philip Billing u 84. minuti. Ostalo je 1:1

Forest je jednim bodom sada na dva iznad zone ispadanja, dok je Bournemouth sa šest bodova više na komfornoj 12. poziciji.