Premier liga, 23. kolo, 04.02.2024, 17:30 h
Arsenal 3:1 Liverpool
Liverpool

Poklanjali i jedni i drugi, ali na kraju Arsenal bolji od Liverpoola

Mario Borko • nedjelja, 04.02.2024.

U derbiju 23. kola Premier lige Arsenal je u London s 3:1 pobijedio vodeći Liverpool i ponovo se uključio u borbu za naslov prvaka…

Subotnje popodne u Engleskoj zaključili su derbijem kola drugi Arsenal i prvi Liverpool. Bio je ovo treći međusobni sraz ovih dviju momčadi u nešto više od mjesec dana i prva pobjeda Topnika. Obje ekipe su kroz utakmicu radile početničke greške, ali spretniji su u konačnici bili domaćini koji su slavili s 3:1.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Mikela Artete bolje je ušla u utakmicu i nakon dobre akcije, u kojoj je Kai Havertz izašao oči u oči s Alissonom koji brani njegov udarac, Bukayo Saka iz odbijanca zabija za 1:0. Liverpool je u prvom dijelu ostao bez udarca u okvir, ali je stigao do izjednačenja. Luis Diaz se u trećoj minuti nadoknade ušuljao u šesnaesterac i pokušao pronaći nekog od suigrača u sredini, ali lopta se odbija i od ruke Gabriela Magalhaesa odlazi u gol.

U drugom dijelu ponovo su obje ekipe igrale oprezno, a onda je Gabriel Martinelli u 67. minuti iskoristio nesporazum Alissona i Virgila van Dijka. Brazilski vratar je izašao i komično promašio loptu, a njegov sunarodnjak lagano šalje loptu u praznu mrežu.

Momčad Jurgena Kloppa koja se cijelu sezonu bori s ozljedama i izostancima, do kraja susreta nije uspjela stvoriti ozbiljniju priliku, ostali su tek na jednom udarcu u okvir. U 88. minuti Ibrahima Konate je dobio drugi žuti, isključujući karton, a Leandro Trossard je nakon sjajne solo akcije kroz noge Alissonu potvrdio pobjedu Arsenala, koji je sada drugi sa samo dva boda manje od današnjeg suparnika.

Topnici su nakon tri uzastopna poraza sada na tri uzastopne pobjede i ponovo su u igri za naslov prvaka. Idući tjedan ostaju u Londonu, ali idu u goste West Hamu. Liverpool na svom Anfieldu dočekuje Burnley i u toj utakmici očekuje povratak nekoliko važnih igrača, ponajprije Mohameda Salaha.

Najzadovoljniji ovim ishodom je Manchester City koji ima dvije utakmice manje od vodećeg dvojca, a u ponedjeljak gostuje kod Brentforda i pobjedom bi se bodovno izjednačio s Arsenalom.