Stao je veliki niz Panathinaikosa, upisan prvi prvenstveni poraz

Petar Jenjić • ponedjeljak, 05.02.2024.

U susretu 17. kola grčkog prvenstva, Panathinaikos je ugostio Aris i tražio ostanak na stopostotnom učinku. To se, međutim, nije dogodilo. Gosti su imali drugačije planove...

Košarkaši Panathinaikosa suvereno vode konce u grčkom prvenstvu, a nakon 16 pobjeda iz isto toliko odigranih utakmica, upisali su danas i prvi poraz.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ugostili su Aris koji je do danas bio na omjeru 10-6, ali odigrao je odličnu utakmicu i slavio sa 73:70. Ubacili su gosti 11 trica iz 27 pokušaja, dok je Pao ubacio tek četiri iz 17 pokušaja.

Aris je prvu četvrtinu dobio s 25:10, a Panathinaikos se do poluvremena spustio na samo minus pet (39:34), da bi uoči zadnjih deset minuta vodio 57:51.

Ipak, zadnja četvrtina je opet je otišla na stranu gostiju koji su minutu i pol prije kraja vodili sa 71:62. Mogao je Panathinakos na kraju i izjednačiti, no nije bio precizan.

Goste je do pobjede predvodio Jonathan Stark s 14 koševa, a Vassilis Toliopoulos dodao je 12 poena i pet asistencija.

Po 11 poena za Panathinaikos ubacili su Marius Grigonis i Jerian Grant.