Cibona odigrala slabu završnicu i izgubila kod Mornara

Petar Jenjić • ponedjeljak, 05.02.2024.

U susretu 19. kola ABA lige, Cibona je gostovala kod Mornara. Domaćin je vodio većim dijelom utakmice, ali hrvatska momčad vratila se u egal i bila blizu pobjede. Loša završnica koštala je boljeg rezultata...

Mornar je upisao jako važnu pobjedu u borbi za ostanak, a na domaćem terenu slavio je rezultatom 88:85 protiv Cibone. Sada se izjednačio s Krkom na omjeru 4-15, dok je zagrebačka momčad na 6-13.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vukovi su bili u zaostatku većim dijelom utakmice, a u posljednjoj četvrtini uspjeli su preuzeti vodstvo. Međutim, u zadnje dvije minute i 46 sekundi bila je previše dekoncentrirana, promašila važne napade, a domaćin to iskoristio.

Mornar je startao s 3:0, a Cibona izjednačila na 3:3. Nakon toga domaća momčad preuzela je konce utakmice u svoje ruke, iako nije imala previsoku prednost. Nakon deset minuta igre vodila je s četiri razlike (21:17).

Odlično je šutirao Mornar, ubacio je pet trica iz devet pokušaja. U samo tri minute druge četvrtine zabio je čak 13 koševa te stigao do dvoznamenkaste prednosti (35:25). Cibona je ostala u korak s protivnikom, a nakon ubačaja Tomislava Buljana smanjila je na 46:40 što je bio i završni rezultat prvog poluvremena.

Polovicom treće četvrtine Jakov Mustapić ubacio je tricu za minus tri (52:49), ali se nakon toga opet Mornar odvojio na osam koševa viška (59:51). Nije se crnogorska ekipa previše odvajala, ali održavala je prednost još neko vrijeme.

Od zaostatka 72:67 Cibona je povezala osam uzastopnih poena i prešla u vodstvo, pet minuta prije kraja susreta. Kod prednosti 81:76 Cibona je imala i napad, ali tu je i stala jer je domaćin serijom 8:0 okrenuo stanje u svoju korist.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Marcus Wheaters s 22 koša i šest skokova, dok je Milić Starovlah dodao 13 poena.

Cibonu je predvodio Jakov Mustapić s 18 koševa i šest asistencija, Matej Bošnjak dodao je 17 poena.