Vrlo važna pobjeda Zadrana, Mega prijetila do samog kraja

Branimir Korać • utorak, 06.02.2024.

Košarkaši Zadra upisali su vrlo važnu pobjedu u borbi za doigravanje u ABA ligi. Ugostili su u svojoj dvorani konkurenta u toj utrci, Megu, te su upisali pobjedu 74:71…

Bila je to jedna od onih utakmica u kojima je Zadar morao do pobjede. Nakon što je Studentski centar uvjerljivo slavio kod Krke, poraz bi Zadranima dodatno zakomplicirao utrku za doigravanje.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No iako je igrao u grču i pamti i bolje nastupe, uspio je uzeti vrlo važnu pobjedu. Mega je do kraja utakmice bila u igri, pokušala je šutem s centra očajnički doći do produžetka, ali Miljenović nije zabio i Zadrani su mogli proslaviti bitnu pobjedu.

Mega je imala bolji ulazak u utakmicu i povela je s plus pet u prvoj dionici, ali Zadar se do kraja četvrtine vratio i u drugoj dionici preuzeo stvari u svoje ruke.

Na odmor je Jusupova momčad odnijela vodstvo 40:31, a razlika je stvorena u posljednjih pet minuta. Mega je bila na 22:21, minimalnom zaostatku, no do kraja četvrtine Zadar je imao i dvoznamenkastu prednost.

Domaćin je u tom razdoblju izgledao vrlo dobro i činilo se da je utakmicu odveo na svoj mlin i da bi mogao riješiti pitanje pobjednika nakon povratka na parket. Međutim gosti to nisu dopustili i uspjeli su smanjiti zaostatak te u zadnju dionicu ući s 56:52 nakon što su bili i na minus tri.

Odmah je Mega na startu posljednje dionice koševima Đurišića izjednačila, no Zadar je odgovorio serijom 8:0. Gosti se nisu predali, na dvije i pol minute prije kraja smanjili su na minus jedan i ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Pet sekundi prije kraja kod 70:68 za Zadar, Ilyasoglu je imao dva slobodna bacanja, pogodio je prvo, ne i drugo. Zadar je uspio s linije slobodnih bacanja preko Božića dovršiti posao i upisati pobjedu.

Kod Zadra su se istaknuli Božić s 20 poena, deset skokova i sedam asistencija te Karlo Žganec sa 16 poena. Kod Mege Đurišić je ubacio 17 poena, a Miljenović 14.