Konferencijska liga, nokaut faza, 1/16 finala - prve utakmice, 15.02.2024, 21:00 h, Stadion Benito Villamarín
Suci: Mykola Balakin (Ukrajina)
Real Betis
Real Betis
0:1(0:0) Dinamo
Bruno Petković 76' (11m)
Dinamo

Dinamo nosi prednost u Zagreb, Betis bez rješenja za raspoložene goste!

Mihaela Bradovski • četvrtak, 15.02.2024.

Dinamo je upisao veliku gostujuću pobjedu protiv Betisa! Modri su slavili u Sevilli s 1:0, pogodak je postigao Bruno Petković i hrvatski prvak radi veliki korak prema osmini finala Konferencijske lige!

Marc Roca
58'
38
Assane Diao
58'
2
Hector Bellerin
58'
39
Gines Sorroce
86'

Sergej Jakirović

Dinamo je u najboljem trenutku odigrao vrlo zrelu i kvalitetnu utakmicu te odnio pobjedu iz Seville protiv Betisa s 1:0. Domaćin je tek u završnici uspio konkretnije zaprijetiti, Dinamo se jako dobro držao i domaćinu je malo toga dopustio.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedan pogodak bio je dovoljan za slavlje, uslijedio je naklon pogreške domaćina, a Bruno Petković kaznio je tu pogrešku pogotkom iz kaznenog udarca.

U prvom poluvremenu vidjeli smo vrlo malo toga. Tek dva konkretnija pokušaja domaćina, dok je Dinamo u nekoliko navrata došao do kaznenog prostora Betisa, ali ta posljednja dodavanja nisu bila kvalitetna.

Već u petoj minuti zaprijetio je Nabil Fekir kojem se lopta sretno odbila, on pucao prema donjem kutu, ali obranio je to sjajni Nevistić. Još jednu solidnu situaciju imao je Betis kada je William Carvalho glavom pucao neprecizno.

U drugom dijelu nastavilo se u sličnom ritmu. Betis je bio vrlo jalov, nije pronalazio način kako doći do konkretne prilike.

Dinamo je bio vrlo discipliniran, nije se zabio u svojih 20 metara već je pokušavao odgurati Betis što dalje od Nevistićevog gola, a opet ne ostaviti puno prostora iza leđa. Pokušavao je i prema naprijed pa je tako sjajan udarac izvana Bulata prozujao pokraj vratnice.

I onda je došla ključna 74. minuta kada je u svom kaznenom prostoru rukom igrao Chadi Riad. Uključio se VAR i Dinamo je dobio kazneni udarac. Loptu je uzeo Petković i mirno zabio za pobjedu.

U posljednjih desetak minuta Betis je krenuo na sve ili ništa i u dva navrata došao blizu pogotku.

U 83. minuti Riad je pucao glavom, ali Nevistić je sjajno obranio, a pet minuta kasnije nevidljivi Willian Jose iz slobodnog udarca je pogodio v ratnicu.

Dinamo je izdržao do kraja i odnosi prednost 1:0 na uzvrat te se nalazi korak bliže osmini finala.