Vodeni sportovi

HRVATSKA JE PRVAK SVIJETA!!!!

Petar Jenjić • subota, 17.02.2024.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je naslov svjetskog prvaka. U finalnoj utakmici protiv Italije slavila je nakon peteraca....

HRVATSKA - ITALIJA 15:13 (2:3, 3:2, 3:2, 3:4, peterci 4:2)

Hrvatska: Marko Bijač (9 obrana), Rino Burić 2, Loren Fatović, Luka Lončar, Franko Lazić, Matias Biljaka 1, Ante Vukičević, Marko Žuvela, Jerko Marinić Kragić 3, Josip Vrlić 1, Konstantin Harkov 4, Mate Anić, Filip Kržić. Izbornik: Ivica Tucak

Italija: Marco del Lungo (7 obrana), Francesco Di Fulvio 2, Luca Damonte, Luca Marziali 1, Andrea Fondelli 6, Gonzalo Enchenique, Nicolas Presciutti 2, Lorenzo Bruni, Edoardo Di Somma, Alessandro Velotto, Gianmarco Nicosia, Francesco Condemi, Matteo Iocchi Gratta. Izbornik: Sandro Campagna.

Svoj treći naslov svjetskog prvaka osvojila je Hrvatska koja je nakon boljeg izvođenja peteraca bila bolja od Italije. Prava drama otišla je na stranu Barakuda. s 15:13.

U prvoj četvrtini Hrvatska je dobro krenula i golovima Konstantina Harkova imala vodstvo od 1:0 i 2:1. Međutim, odličnu završnicu prve dionice odigrali su Talijani koji su nakon osam minuta igre bili u prednosti od 3:2.

Harkov je dobro otvorio i drugu četvrtinu s pogotkom, a na njega su se uspijevali nadovezati Talijani koji su još neko vrijeme čuvali vodstvo. Dva gola Jerka Marinića Kragića donijela su prednost na stranu Barakuda od 5:4, ali je Nicolas Presciutti poravnao je na 5:5 na poluvremenu.

Zaista prava rovovska bitka nastavila se i u trećoj četvrtini, a ovoga puta Hrvatska je od zaostatka 7:6 došla do vodstva 8:7 uoči zadnjih deset minuta. Marko Bijač zaključio je dionicu odličnom obranom.

Marinić Kragić zabio je za vodstvo 10:9, tri minute prije kraja, ali odmah je stigao odgovor Talijana koji poentiraju u dva uzastopna napada. Imala je Italija napad za dva razlike, ali nije ga realizirala, a Rino Burić je pet sekundi prije kraja donio poravnanje Hrvatskoj.

Loren Fatović nije zabio peterac u drugoj seriji, a u trećoj na drugoj strani Gonzalo Enchenique pogodio je gredu. Sjajni Anić ponovno je bio u prvom planu s obranom u četvrtoj seriji, a za pobjedu je zabio Marko Žuvela.