BSK i Orijent u drami podijelili bodove, pobjeda Šibenika nad Sesvetama

Mario Borko • subota, 17.02.2024.

Šibenik je kod kuće s 3:0 pobijedio Sesvete i tako uzvratio udarac Zrinskom u borbi za naslov. U susretu fenjeraša, BSK-a i Orijenta, bilo je vrlo vatreno, ali završilo je 2:2. Solin i Dugopolje odigrali su 0:0...

Na njen povratak čekali smo preko dva mjeseca, a ove subote SuperSport Prva nogometna liga ponudila je sve ono zbog čega je volimo. BSK i Orijent su u derbiju začelja odigrali utakmicu punu preokreta koja je uz crveni karton gostiju završila 2:2. Solin i Dugopolje su po drugi puta ove sezone podijelili bodove, bilo je mršavih 0:0, a Šibenik je odgovorio Zrinskom i kod kuće s 2:0 pobijedio Sesvete.

Igraj na utakmice SuperSport Prve nogometne lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Bijelom Brdu ove se subote igrala najvažnija utakmica kola. Posljednjeplasirani BSK je dočekao Orijent koji je 11., ali sa samo bodom više. Domaćini su pobjedom željeli pobjeći s dna, ali naposljetku ostaje status quo. Utakmicu su obilježili uzbudljiv start i još uzbudljiviji završetak. Najbolji strijelac gostiju Baboucarr Faal u sedmoj minuti dovodi svoju momčad u vodstvo, a samo šest minuta kasnije Sunday Jang Junior vraća stvari na početak.

U nastavku smo gledali susret u kojem nitko nije htio izgubiti, a igrač Orijenta Dominik Šimičić je s dva žuta kartona u 65. i 78. minuti donio vatreni završetak. Karlo Valjan je u 82. minuti sjajnim potezom doveo goste na rub pobjede, ali ipak BSK je iskoristio igrača više i u 86. minuti iz kaznenog udarca stigao do izjednačenja. Precizan je bio Lazar Vujanić za konačnih 2:2. Navijači Orijenta nisu bili zadovoljni suđenjem, ali ovo je za njih veliki bod u borbi za opstanak.

U lokalnom susretu Solina i Dugopolja završilo je mršavih 0:0. Prvo poluvrijeme bila je uspavanka, a u drugom su letjeli kartoni. Četiri su dobili domaćini, a tri gosti. Ovo je za Solin vrijedan bod, ali s obzirom na remi BSK-a i Orijent ostaju pretposljednji, dok su Dugopoljci zadržali petu poziciju.

Zrinski je ranije svladao Cibaliju i stavio pritisak na Šibenik koji je u utakmicu protiv Sesveta ušao s osam bodova zaostatka.

Ipak momčad Marija Carevića bila je vrlo uvjerljiva. Bio je to dan najbolje šibenskog strijelca Josipa Majića koji je dvama pogocima u prvom dijelu praktički riješio utakmicu. U tome mu je pomogao crveni karton Sesvećana u 29. minuti, dobio ga je Tomislav Duvnjak, a konačan rezultat postavio je u svem debiju David Toshevshki u 88. minuti.

Šibenik tako s 39 osvojenih bodova ostaje drugi. Sesvete su pobjedom mogle doći na pet bodova od Šibenčana, ali ovako porazom ostaju četvrti i izvjesno je da će se do kraja sezone boriti za tu poziciju.