Supersport Prva NL, 18. kolo, 18.02.2024, 12:50 h, Gradski stadion
Suci: Toni Dadić (Zagreb), Vinko Podrug (Zagreb), Patrik Krmar (Zagreb)
Vanja Pelko 90'+5'
1:1(0:1) Croatia Zmijavci
Marko Brkić 19'
Croatia Zmijavci

Croatia bila nadomak pobjede u Vukovaru, domaćin se spasio u posljednjim trenucima

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.02.2024.

Okončano je 18. kolo SuperSport Prve NL. U posljednjem susretu kola Vukovar 1991 i Croatia iz Zmijavaca remizirali su 1:1...

Jordy Hendrik Nicolaus Wehrmann
46'
18
Matija Kolarić
46'
20
Kristijan Čabrajić
68'
6
Jakov Biljan
73'
14
Ivan Aleksić
73'
Antonio Prskalo
80'
24
Marin Jonjić
80'
21
Luka Radić
90'+3'

Marko Kartelo

Vukovar nije opravdao ulogu favorita u dvoboju protiv Croatije. Najvećim dijelom susreta bio je u rezultatskom minusu i tek u posljednjim sekundama osigurao je remi.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Počelo je burno, domaćin je već u prvih 15 minuta imao dvije lijepe prilike, ali nije ih uspio realizirati.

U osmoj minuti prema golu gostiju sjurio se Gonzalez, došao je sam pred vratara, ali Gudelj odličnom reakcijom brani njegov pokušaj.

Svega četiri minute kasnije Trujillo je nezgodno pucao nakon odbijanca, ali ponovno se istaknuo Gudelj.

I nakon što Vukovar nije iskoristio prilike, Croatia je povela. Već u 19. minuti nakon ubačaja lopte iz auta, Šabić ju je prebacio pred gol je je Nrkić koji je šalje u mrežu.

Do kraja prvog dijela jošđ dva neuspješna pokušaja domaćina i na poluvrijeme se otišlo s 0:1. U nastavku susreta Croatia je mogla do povećanja prednosti u 56. minuti, ali Mandić je odlično obranio pokušaj Brkića.

Što je vrijeme više odmicalo, to je Vukovar više stezao obruč, a do pogotka je došao tek u 95. minuti. Aleksić je poslao loptu u peterac gdje je Vanja Pelko koji je skreće u mrežu za konačnih 1:1.