Premier liga, 25. kolo, 19.02.2024, 21:00 h
Everton
Everton 1:1 Crystal Palace
Crystal Palace

Everton se u završnici spasio od poraza, ali i dalje traje niz utakmica bez pobjede

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.02.2024.

U 25. kolu engleske Premier lige Everton je ugostio Crystal Palace i morao se zadovoljiti remijem 1:1. Gosti iz Londona vodili su do završnice kada je Everton ipak izbjegao poraz...

Od sredine prosinca i pobjede kod Burnleya, Everton nije uspio uzeti tri boda u nekom susretu, nadao se kako će prekinuti niz protiv Crystal Palacea koji je uzdrman odlaskom Roya Hodgsona zbog bolesti, ali samo je remizirao.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovim remijem Everton se bodovno izjednačio s Lutonom na granici zone ispadanja dok Crystal Palace ima pet bodova više. Loša vijest za Everton je da Luton ima utakmicu manje.

Sam dvoboj protekao je u dominaciji domaćina koji je stvorio više prilika i imao više loptu u svojim nogama, međutim nije uspio doći i do pobjede.

Crystal Palace je poveo u 66. minuti odličnim udarcem Jordana Ayewa izvana, opalio je s nekih 18 metara iskosa i pogodio poluvisoko u suprotni kut.

Poravnanje je stiglo u 84. minuti, Dwight McNeil je ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Amadou Onana i glavom je poslao loptu u mrežu.

U samoj završnici domaćin je imao još jednu dobru priliku preko Beta, ali njegov udarac glavom prošao je pokraj vratnice.