Premier liga, 25. kolo, 17.02.2024, 13:30 h
Brentford 1:4 Liverpool
Liverpool

Redsi povratkom Salaha uvjerljivo slavili protiv Brentforda

Filip Mihoković • subota, 17.02.2024.

Liverpool je u 25. kolu svladao Brentford s visokih 4:1 te tako osigurao važna tri boda za ostanak na prvom mjestu na ljestvici Premier lige, a posebno je dojmio povratak od ozlijede najboljeg igrača, Mohameda Salaha.

U 25. kolu Premier lige snage su odmjerili vodeća momčad prvenstva, Liverpool i 14. Brentford. Momčad Jurgena Kloppa gostovala je u Londonu te pobjedom 4:1 upisala novih tri boda u utrci za prvaka, unatoč brojnim ozljedama, kojih je nakon ovog susreta još i više. Naime, prvo se u utakmici ozlijedio Curtis Jones, a nakon njega i Diogo Jota kojeg je zamijenio Mohamed Salah i odmah u povratku od ozljede, briljirao u svome stilu.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kloppova momčad sjajno je ušla u utakmicu, dominirajući posjedom lopte i upućenim udarcima u okvir. U 35. minuti Virgil van Dijk poslao je dugu loptu iz vlastitog šesnaesterca, a prima ju Jota koji je glavom prenosi do Darwina Nuneza. Urugvajski napadač u tranziciji je ostao sam protiv golmana, a svladao ga je majstorskim lobom za vodstvo gostiju. Asistent Jota ozlijedio je rame pri završetku prvoga dijela, a zamijenio ga je povratnik s ozljede Mohamed Salah.

Egipćaninu, koji se ozlijedio igrajući na Afričkom Kupu nacija, propušteno vrijeme nije utjecalo na sjajnu formu u kojoj je bio prije ozljede. Prvo je u 55. minuti pronašao u šesnaestercu samog Alexisa Mac Allistera koji udvostručuje vodstvo Redsa, a zatim i sam poentirao u 68. minuti nakon asistencije Codyja Gakpa za potvrdu pobjede.

Ivan Toney u 75. minuti dočekao je odbijenu loptu te ju zakucao iz blizine za vraćanje nade domaćinu, no postigao je samo počasni pogodak, jer je konačnih 4:1, u 86. minuti postavio asistent trećega pogotka Gakpo.

Kloppovi izabranici pobjedom su osigurali važnih tri boda u utrci za prvaka, gdje bježe dva boda drugoplasiranom Manchester Cityju koji ima i utakmicu manje od Liverpoola. Po svemu sudeći, čeka nas još jedna napeta i neizvjesna utrka za prevlast u engleskom nogometu.