Petica Arsenala, kiks Manchester Cityja u borbi za naslov

Mario Borko • subota, 17.02.2024.

U 25. kolu Premiershipa bilo je vrlo zanimljivo, dominirali su gosti, a dogodilo se i nekoliko iznenađenja...

Nakon što je Liverpool u najranijem terminu pobijedio Brentford, njegovi najveći konkurenti za naslov prvaka imali su polovičan uspjeh. Arsenal je s 0:5 prohujao Burnleyjem, a Manchester City je kod kuće remizirao protiv Chelseaja.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Londonu smo vidjeli dvije gostujuće pobjede, Aston Villa je s 1:2 pobijedila Fulham, a identičnim rezultatom Wolverhampton je bio bolji od Tottenhama. West Ham nastavlja svoju krizu ovog puta su s 2:0 poraženi na gostovanju kod Nottingham Forresta.

U kakvoj je formi Arsenal najbolje sugerira podatak da su pet uzastopnih ligaških pobjeda zabili čak 21 gol. U prošlom kolu Topnici su u gostima s 0:6 "razbili" West Ham, a nešto bolje je prošao Burnley koji je primio "samo" pet komada. Bukayo Saka bio je dvostruki strijelac, a u listu strijelaca upisali su se još i kapetan Martin Odegaard, Leandro Trossard i Kai Havertz.

Momčad Mikela Artete sada se okreće susretu Lige prvaka protiv Porta, a u prvenstvu su drugi s dva boda manje od Liverpoola. Burnley je drugi, ali gledano sa zadnje strane i sigurna im zona bježi čak sedam bodova.

Ne može se reći da je Manchester City ogroman favorit protiv Chelsea bez obzira u kakvom stanju se Bluesi nalazili. Iako su tek deseti uspjeli su veći drugi puta ove sezone remizirati s Građanima. U prvom ogledu bilo je 4:4, a sada je na Etihadu završilo 1:1. Raheem Sterling zabio je u 42. minuti svom bivšem klubu i doveo goste u vodstvo, a čovjek za velike stvari Rodri je ponovo zabio kada je to najpotrebnije. Ipak gol iz 82. minute bio je dovoljan samo za remi.

City je imao 31 udarac, ali samo pet u okvir, dok je Chelsea od svojih devet, šest uputio unutar vratnica. Momčad Pepa Guardiole tako je ostala bez sedme uzastopne pobjede u prvenstvu i s utakmicom manje za prvim mjestom zaostaje četiri boda. Mateo Kovačić se vratio od ozljede, ali je protiv svog bivšeg kluba ostao na klupi, a Joško Gvardiol nije bio u kadru.

Wolvesi su u Londonu stigli do hat-tricka protiv Spursa. Završilo je 1:2 za goste iz Wolverhamptona, a domaćinima nije pomogao ni posjed lopte od 71 %. Joao Gomes bio je dvostruku strijelac, najprije u 42. minuti, a zatim i u 63., nakon što je Dejan Kuluševski u 46. privremeno izjednačio rezultat. Bio je ovo udarac za ambicije londonskog kluba u borbi za Ligu prvaka, ali od četvrtog mjesta su udaljeni samo dva boda. Vukovi su 11., ali za sedmim mjestom zaostaju samo dva boda.

Aston Villa se, nakon prva dva vezana poraza u ovoj sezoni, vratila pobjedama. Ollie Watkins bio je dvostruki strijelac u pobjedi 1:2 na gostovanju kod Fulhama. Engleski napadač igra sezonu karijere s 13 golova i deset asistencija. Rodrigo Muniz je svojim četvrtim golom u posljednje tri utakmice samo smanjio konačan rezultat za "the Cottagerse" koji ostaju na 12. mjestu. Momčad Unaija Emeryja iskoristila je posrtaj Tottenhama i vratila se na četvrtu poziciju.

Newcastle ni četvrtu domaću utakmicu u nizu ne zna za pobjedu, a ovog puta Svrake su se od poraza spasile u sudačkoj nadoknadi. Bournemouth predvođen Dominicom Solankeom igra dobru sezonu, a najsjevernijem gostovanju u ligi pobjeda im je izmakla za dlaku. Vodili su dva puta, najprije je Solanke zabio u 51. minuti, ali već u 58. Anthony Gordon iz kaznenog udarca izjednačuje rezultat.

Antoine Semenyo na asistenciju Solankea vraća goste u vodstvo, a onda bivši igrač Bournemoutha Matt Ritchie u 92. zabija za konačnih 2:2. Newcastle je ostao sedmi, a Bournemouth 13.

11 primljenih golova u tri utakmice, a nijedan postignut. To je trenutna forma u kojoj se nalazi West Hama koji je u 2024. godini i dalje bez pobjede. Nottingham Forest iskoristio je katastrofalnu formu Čekićara i to uz pomoć sudačke nadoknade. Taiwo Awoniyi zabio je u petoj minuti sudačkog dodatka u prvom dijelu, a Callum Hudson-Odoi u drugoj minuti sučevog dodatka u drugom. Forrest je ostvario važnu pobjedu za ostanak u ligi, sada su 15. dok je West Ham unatoč krizi i dalje visoki osmi.