Athletic Bilbao 3:2 Girona
Girona

Girona posustaje, novi poraz upisan u Bilbau, Real Madrid korak bliže tituli

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.02.2024.

Athletic Bilbao odigrao je dobru utakmicu protiv iznenađenja sezone Girone i upisao je pobjedu 3:2 s kojom je dodatno učvrstio petu poziciju na ljestvici...

Mnogi su se pitali može li Girona izdržati u visokom ritmu u kojem je bila u najvećem dijelu sezone i hoće li pasti. Čini se kako je stiglo to razdoblje u kojem polako gubi korak, u posljednja tri kola osvojila je samo jedan bod i Real Madrid pobjegao joj je na šest bodova prednosti.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ono što dodatno zabrinjava Gironu je činjenica da je u laganoj krizi rezultata, a Barcelona joj je došla na dva boda dok je petoplasirani Athletic Bilbao na sedam bodova zaostatka što nije tako velika prednost ako se kriza nastavi. Priče i nade u Ligu prvaka tako bi se mogle rasplinuti.

U gostima kod Athletic Bilbaa Girona je poražena 3:2, bio je to otvoren dvoboj s prilikama na obje strane, a sretniji i spretniji bio je domaćin.

Već u drugoj minuti Athletic Bilbao stigao je do vodstva. Aleix Garcia je ničim izazvan s aut linije neoprezno i neprecizno dodavao, idealno je pronašao Berenguera koji takav poklon koristi i zabija za vodstvo.

Početkom drugog dijela gosti su došli do poravnanja, obrana Athletica nije bila dovoljno odlučna i u konačnici Martin pred golom pronalazi Cigankova koji lakoćom zabija.

Kratko su gosti bili u egalu, Athletic je uzvratio brzim golovima u 56. i 60. minuti. Ovaj put je Gutierrez zakuhao, izgubio je loptu na svojoj polovici, uzeo ju je Guruzeta i proigrao Berenguera koji lako zabija.

U 60. minuti ponovno Gutierrez loše reagira, dugačka lopta išla je na Inakija Williamsa, izgubio je duel i dopustio Williamsu da krene prema golu i zabije za 3:1.

Uspjela je Girona u 72. minuti smanjiti preko Erica Garcije nakon ubačaja iz prekida, ali nije se uspjela i potpuno vratiti u utakmicu.