Osasuna
Osasuna 2:0 Cadiz

Sjajni Ante Budimir s dva gola srušio Cadiz i odveo Osasunu do nove pobjede

Mario Borko • subota, 17.02.2024.

Osasuna je stigla do druge uzastopne pobjede, a heroj je ponovo bio hrvatski napadač Ante Budimir. Ovog puta zabio je dva pogotka u domaćem 2:0 slavlju protiv Cadiza...

Što reći o formi Ante Budimira? Ove je subote, s dva noga pogotka, svojoj Osasuni donio drugu pobjedu. Kod kuće je na El Sadaru s 2:0 pao Cadiz, a hrvatski napadač stigao je do 12. i 13. gola u LaLigi ove sezone.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon što je prošle subote pobijedila na gostovanju kod Real Sociedada, Osasuna je u ovom kolu na domaćem terenu imala puno lakši zadatak protiv Cadiza koji je bez pobjede od rujna. Ipak, gosti su u prvom dijelu pružali dobar otpor i u čvrstoj utakmici ostavili domaćine bez ijednog udarca u okvir vrata.

U nastavku na scenu stupa Budimir, koji najprije u 63. minuti, nakon centaršuta Rubena Garcije sjajno pogađa glavom, a potom nakon odličnog dodavanja Jesusa Aresa izlazi oči u oči sa suparničkim vratarom i sigurnom realizacijom postavlja konačnih 2:0.

Napadač koji je svojim pogotkom Hrvatskoj osigurao prolazak na Europsko prvenstvo u 33. godini igra u životnoj formi. Ovim je dvama pogocima izjednačio najbolju sezonu karijere kada je u dresu Mallorce u 35 utakmica zabio 13 golova. Sada mu je za isti učinak bilo potrebno 25 utakmica i ne bude li ozljeda trebao bi do kraja sezone dodatno podebljati svoju statistiku.

Bivšem igraču Lokomotive ovo je bio 53. gol u španjolskom prvenstvu. Trenutno vodeći strijelac LaLige je Realov Jude Bellingham sa 16 golova i nije pretjerano reći da je Budimir u borbi za zlatnu kopačku.

Osasuna je s dvije pobjede skočila na 11. mjesto prvenstvene ljestvice i nastavi li dobru formu mogla bi se ponovo uključiti u borbu za mjesta koja vode u Europu. U idućem kolu gostuju kod Las Palmasa, a Cadiz će prvu pobjedu u više od pet mjeseci i skok iz zone ispadanja tražiti protiv direktnog konkurenta Celte Vigo na domaćem terenu.