Bivši igrač Lokomotive spasio Granadu od poraza u dvoboju momčadi sa začelja poretka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.02.2024.

Osim dvoboja između Rayo Vallecama i Real Madrida, odigrana su još dva susreta 25. kola La Lige, a domaćini u ta dva susreta nisu uspjeli doći do pobjede...

U dvoboju sa začelja poretka rezultat koji se ne sviđa ni jednima ni drugim. Pretposljednja Granada ugostila je posljednjeplasiranu Almeriju, a susret je okončan 1:1.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Almeria je prva došla do pogotka i to već u devetoj minuti kada je Marc Pubill pogodio za 1:0. Do kraja prvog dijela pogodaka više nije bilo i gosti su zadovoljniji otišli na odmor.

U nastavku susreta gosti su imali nekih prilika za povećanje vodstva, čak se činilo da su bliže tome nego Granada poravnanju, no dogodilo se suprotno. Granada je ipak izjednačila i to pogotkom bivšeg igrača Lokomotive Myrta Uzunija.

Jesus Gil Manzano do kraja susreta imao je pune ruke posla, ali priveo je dvoboj kraju uz podjelu bodova.

Real Sociedad je preokretom slavio u gostima kod Mallorce. Domaćin je prvi došao do pogotka, no Real Sociedad je ipak stigao do preokreta.

Poveli su domaćini već u četvrtoj minuti pogotkom Antonija Sancheza, ali do odlaska na odmor Real Sociedad se vratio preko Takefusa Kuba.

U završnici prvog dijela domaćin ostaje s igračem manje. Antonio Raillo zaradio je žuti karton zbog udaranja gostujućeg igrača, nakon toga je zapljeskao sucu, a ovaj izvukao drugi žuti karton i isključio ga.

S igračem više Real Sociedad je u nastavku susreta došao do pobjede, u 93. minuti na ubačenu loptu u 16 metara u skoku je najviši bio Mikel Merino i glavom poslao loptu u mrežu.

Bogometaši Betisa nisu uspjeli postići pogodak pred svojim navijačima ni protiv Alavesa u dvoboju 25. kola španjolskog prvenstva, ali to im je ovaj put barem donijelo jedan bod, jer su sačuvali i svoju mrežu.

Nema sumnje da je to još jedno veliko razočaranje za momčad Manuela Pellegrinija pred uzvratnu utakmicu šesnaestine finala Konferencijske lige protiv Dinama, koja će biti odigrana u četvrtak (18.45 sati) na Maksimiru.

Betis je imao više loptu u nogama od Alavesa, ali momčadi su imale podjednak broj udaraca, kako ukupno (13-12), tako i onih koje su išle unutar okvira (2-3).