Liga prvaka, skupina A, 12. kolo, 21.02.2024, 18:45 h
Kolstad 25:34 RK Zagreb
RK Zagreb

Briljantna predstava oslabljenog Zagreba u Norveškoj, Kolstad opet razbijen

Branimir Korać • srijeda, 21.02.2024.

Rukometaši Zagreba odigrali su fantastično u Norveškoj i po drugi put ove sezone potpuno su nadigrali i visoko svladali favorizirani Kolstad. Ovaj put bilo je 34:25 za hrvatskog prvaka…

Unatoč ozljedama Luke Lovre Klarice i Zvonimira Srne koji su vrlo bitni kotačići ovog Zagreba, hrvatski prvak otputovao je za Norvešku vjerujući kako može igrati s Kolstadom i doći do vrlo važne pobjede.

Igraj na utakmice rukometne Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagreb je u ovo kolo ušao s bodom prednosti nad Norvežanima, a s obzirom na raspored do kraja natjecanja u Ligi prvaka, nije smio izgubiti ovaj dvoboj. Do kraja Zagreb ima domaći susret protiv PSG-a i gostuje u Kielu što su dva protivnika protiv kojih teško možete govoriti da ćete se tu vaditi i uzeti bodove.

S druge strane Kolstad igra kod kuće protiv Eurofarma i zua očekivati je da ćše slaviti, ali ide u goste kod Kielcea gdje će već puno teže do bodova. Čak i da Zagreb ne uzme niti bod u posljednja dva kola, već bi remi Kielcea i Kolstada bio dovoljan za prolazak Zagreba u osminu finala. No Kielce još može ući u borbu za jedno od prva dva mjesta i bit će itekako motiviran.

Iako je Zagreb u Norveškoj bio hendikepiran, igrao je odlično. Dominirao je od početka i nije dopustio Kolstadu, slično kao i u Zagrebu, da u bilo kojem trenutku preuzme kontrolu nad susretom.

U prvih desetak minuta Kolstad je još bio za petama Zagrebu, ali onda je uslijedila serija6:1 za samo pet minuta, Zagreb je pobjegao na 11:5 i bilo je očito u koliku su nervozu domaćini ušli. U glavi im je bio dvoboj u Zagrebu u kojem su visoko poraženi, a visok zaostatak rano je stigao i na njihovom parketu.

U 28. minuti Morales je zavio za 18:8, nestvarnih plus deset, ali se pritom i ozlijedio te se nije vraćao u utakmicu. Dio njegovih minuta na ovoj poziciji dobio je neočekivano Kraljević, ali i on se ozlijedio i to čini se teže.

U drugom dijelu Kolstad je pokušavao smanjiti zaostatak te je u jednom trenutku stigao na minus pet (28:23). Međutim Zagreb onda radi seriju 4:0 i rješava bilo kakve dvojbe ako su uopće i postojale.

Hrvatskog prvakla predvodili su Matej Mandić s 11 obrana te s po pet golova Miloš Kos i Yoel Morales. Kod domaćina Simen Lyse postigao je šest pogodaka.