Metz 1:2 Lyon
Lyon

Lyon preokretom do nova tri boda, Ćaleta-Car odigrao cijeli susret

Petar Jenjić • petak, 23.02.2024.

U susretu 23. kola francuske Ligue 1, Lyon je slavio nakon preokreta protiv pretposljednjeg Metza. Cijeli susret za pobjedničku momčad odigrao je Duje Ćaleta-Car...

Do četvrte uzastopne pobjede u Ligue 1, a pete u svim natjecanjima, stigao je Lyon koji je danas gostovao u Metzu. Domaćin je imao vodstvo od 1:0, ali su gosti uspjeli napraviti preokret i doći do novih bodova.

Igraj na Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

13. minuta bila je sretna za Metz i Georgesa Mikautadzea koji je iskoristio poklon protivničkog igrača, jurnuo prema golu i lijepo prebacio protivničkog vratara.

U samoj završnici prvog poluvremena Lyon je stigao do poravnanja. Asistencija je upisana Clintonu Mati, a novi pogodak u dresu gostiju postigao je Alexandre Lacazette koji je udarcem s deset metara pogodio za 1:1. To mu je bio okruglo deseti gol u zadnjih 12. utakmica.

Domaćin je kontrolirao veći dio prvog poluvrema, ali nije to najbolje i iskoristio. Lyon je u nastavku stigao do preokreta. Maxence Caqueret je bio asistent za Saida Benrahmu koji od stative šalje loptu u gol. To mu je bio prvi gol od dolaska iz West Hama.

Do kraja susreta Lyon je sačuvao prednost i došao do novih bodova. Cijelu utakmicu za pobjedničku ekipu odigrao je Duje Ćaleta-Car, dok je Dejan Lovren sve odgledao s klupe.